Instagram görüntülü arama nasıl yapılır? Instagram görüntülü görüşme

Instagram görüntülü görüşme özelliği gelmiş. Instagram görüntülü arama yapmak istiyorum, nasıl yaparım?

Instagram görüntülü arama nasıl yapılır?

Instagram görüntülü konuşma yapma

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram görüntülü arama özelliği bugün itibariyle global olarak kullanıma sunuldu. Instagram kullanıcıları görüntülü arama özelliği sayesinde birbirleriyle DM (Direkt Mesaj) bölümünden görüntülü görüşme yapabilecekler. Şuan için sadece aynı anda 5 kişiyle grup halinde görüntülü görüşme yapılabiliyor ancak muhtemelen ileride bu da geliştirilecektir.

    Instagram görüntülü arama nasıl yapılır?

    Görüntülü görüşme özelliğini kullanabilmek için evvela Instagram'ın en son sürümüne sahip olmalısınız. Güncelleme olup olmadığını Google Play Store veya App Store'dan kontrol edin, eğer güncelleme varsa yükleyin. Instagram görüntülü arama özelliğinin size geldiğini varsayarak nasıl yapılacağını anlatıyorum.

    1. Görüntülü görüşme yapmak istediğiniz kişiyle bir DM konuşması başlatın.
    2. Ardından ekranın hemen sağ üst köşesinde bir video kamera simgesi görünecektir.

    3. Kamera simgesine tıkladığınızda karşıdaki kişi Instagram uygulaması açık olmasa bile arama ekranı görünecektir.
    4. Eğer aradığınız kişi cevaplarsa da görüntülü görüşme başlar.

    Instagram görüntülü arama özelliği size gelmediyse dediğim gibi biraz bekleyin. Muhtemelen her instagram güncellemesinde olduğu gibi, görüntülü görüşme özelliği de eski hesaplara baya geç gelecek ama yine de bekleyebilirsiniz.

    Instagram görüntülü arama nasıl kapatılır?

    Eğer bir kişiden görüntülü arama almak istemiyorsanız Instagram görüntülü arama kapatma nasıl yapılır? linkine tıklayarak anlattığım adımları uygulayabilirsiniz.

    omercik omercik (9418)