instagram Görüntülü ve sesli arama geçmişi nasıl silinir?

instagram'da aramalar bölümünde kimi sesli ve görüntülü aradysam görünüyor. Ben bazı görüntülü aramaları buradan kaldırmak istiyorum. instagram Görüntülü ve sesli arama geçmişi nasıl silinir? Sohbeti sildim fakat yine de aramalarda görüntülü arama geçmişi görünüyor.

ceyda ceyda (312)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    instagram Görüntülü ve sesli arama geçmişini silmek şuanki instagramda mümkün değil.

    instagram'da görüntülü arama geçmişi iki farklı yerde görünüyor:

    1. instagram DM sohbet içinde
    2. instagram Aramalar - Yakındakiler bölümünde

    Sohbet içinde  Görüntülü sohbet başladı - Görüntülü sohbet sona erdi / Sesli arama başladı - Sesli arama sona erdi gibi arama geçmişlerini tek tek silmek mümkün değil. Ancak sohbetin kendini silmeniz lazım.  Sohbet silirse mesajın içindeki görüntülü arama geçmişi ve sesli arama geçmişi siliniyor.

    Fakat Aramalar  / Yakındakiler bölümdeki görüntülü arama geçmişini ve sesli arama geçmişini silmek mümkün değil. Muhtemelen ilerleyen zamanlarda görüntülü ve sesli arama geçmişini silme özelliğini ekleyeceklerdir.

    pelinny pelinny (863)
    2 yıl önce cevaplandı

    • çok teşekkür ederim, denemediğim yöntem kalmamıştı. Beklicez demek ki ceyda 2 yıl önce

    Şuanki instagramda Görüntülü arama geçmişini silmek veya sesli arama geçmişini silmek, temizlemek mümkün değil.

    Bu veriler instagram sunucusunda saklı tutulduğu için instagram verilerini temizlemek de sesli ve görüntülü arama geçmişini temizlemeye fayda etmiyor.

    İleyleyen zamanlarda instagram aramalar / görüntülü arama geçmişini temizleme için bir özellik veya seçenek ekleyecektir diye düşünüyorum.

    alattin alattin (16999)
    2 yıl önce cevaplandı

    • teşekkür ederim ceyda 2 yıl önce