Instagram Hareketlerin özelliği nedir, ne işe yarar?

Instagram'a yeni gelen Hareketlerin adlı özellik nedir?

Instagram Hareketlerin özelliği ne işe yarar?

Instagram'da Hareketlerin özelliği ile hangi bilgileri görebilirim?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram Hareketlerin özelliği ne işe yarar?

    Instagram'a Hareketlerin diye yeni bir özellik eklendi. Bu özellik sayesinde siz Instagram'da geçirdiğiniz toplam süreyi görebiliyorsunuz. Mesela dün Instagram uygulamasında toplam kaç saat harcamışsınız, bunu "Hareketlerin" özelliği sayesinde öğrenebileceksiniz.

    Peki neden Instagram'da geçirdiğimiz süreyi öğrenmek isteriz? Kendimize sınır koyabilmek için. Örneğin yoğun bir iş temponuz var, aynı zamanda Instagram bağımlısısınız. Bu bağımlılığı azaltmak istiyorsunuz. Hareketlerin özelliği sizin bu isteğinizi kolaylaştırmayı hedefliyor. Hatırlatma işlevi sayesinde "şu kadar süre sonra bana bildirim gönder" diye ayarlıyorsunuz ve o süre gelince Instagram sizi artık çıkman gerek diye uyarıyor.

    Böylece siz uygulamadan çıkmanız gerektiğinin farkına varıyorsunuz, kendinizi kaptırmaktan bir nebze kurtuluyorsunuz. Aslında böyle şeylere gerek olmamalı, yani biz kendimizi internete esir etmemeliyiz. İstediğimiz zaman kendi irademizle çıkabilmeliyiz.

    Instagram Hareketlerin özelliği nasıl kullanılır?

    Profil ayarlarınızdan buna ulaşabilirsiniz.

    1. Adım: Instagram profil ayarlarına girin.

    instagram profil ayarları

    2. Adım: "Hareketlerin" seçeneğine tıklayın.

    instagram hareketlerin

    3. Adım: Bu bölümde Instagram'da geçirdiğiniz süreyle alakalı 7 günlük verileri görebilirsiniz.

    instagramda geçirdiğin süre

    Önemli olan "Instagram'da geçirdiğin süre" adlı yer. Zaten ilk göze burası çarpıyor. Mesela ben 1 haftalık verilerime baktığımda günlük ortalama 33 dakika Instagram'da vakit geçirmişim. Ayrıca en çok Pazar günü Instagram'ı kullanmışım.

    Hareketlerin sayfasında kullanmak isteyeceğiniz 1 yer var.

    Günlük Hatırlatma Ayarla: Buradan kendinize bir süre belirleyebiliyorsunuz. Örneğin 30 dakika sonra önemli bir işiniz var ve kendinizi kaptırmamanız gerek. Buradan ilgili ayarı yapıyorsunuz ve 30 dakika sonra Instagram sizi artık çıkmanız gerektiği konusunda uyarıyor.

    omercik omercik (9418)