Instagram hesabım çalındı nasıl geri alabilirim 2022?

Kişisel instagram hesabım çalınmış bulunmakta kayıtlı olan e-posta ve numara gibi bilgilerim değiştirilmiş bu durumdan ötürü kurtarma işlemi gerçekleştirmek istediğimde kayıtlı olan bilgilere ulaşamıyorum bu durumdan çok endişeliyim ne yapmalıyım veya yapılmalı?

bl4lev bl4lev (790)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba, öncelikle geçmiş olsun diliyoruz ve endişelenmenize gerek olmadığını belirtmeliyiz aksine çok şanslı olabilirsiniz? Neden dediğinizi varsayarsak instagram son zamanlarda çokça karşılaşılan hack ve çalınma gibi durumları göz önünde bulundurarak hesabınızı tekrar kurtarmanız için yeni özellik entegre etmiş bulunmakta bu özelliği nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız hemen detaylara geçelim aşağı göz gezdiriniz.

    Bu özelliği kullanabilmem için gerekli olanlar?

    1. Her zaman giriş yaptığınız cihaz elinizde bulunmalı!

    (hack olayından sonrası cihaz değiştirilmesi durumunda güvenlik nedeni ile özellik size aktif edilmeyecektir)

          2. Hesabınızda kayıtlı e-posta veya numaranıza erişmelisiniz!

    (bilgileriniz değiştirilmeden önceki kayıtlı e-posta adresi ve numara)

    Çalınan hesabımı nasıl geri alabilirim?

    1. Giriş ekranı alt bölümünde yer alan giriş yapmak için yardım al seçeneğine tıklıyoruz.
    2. Hesabınızı bulmak için nick veya diğer bilgilerinizi girin ve ilerleyin.
    3. Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var seçeneğine tıklıyoruz.

    Ekranımıza hesabınızı kurtarma bölümü açılmış bulunmakta ve eski bilgileriniz kayıtlı olduğu görünüyor genellikle değiştirilen e-posta her zaman üst bölümde yer alacaktır sizin değiştirilmeden önceki e-postanız alt kısımda yer alacaktır seçiyoruz ve güvenlik kodunu e-posta adresinize yollayarak yeniden erişmeniz için şifre oluşturmanız istenecek ve hesabınız artık elinizde.

    Hızlı bir şekilde iki faktörlü kimlik doğrulamasını açmanız gerekmekte geri çalınma durumunu önlemek için açmalısınız.

    bl4lev bl4lev (790)