İnstagram hesabım çalındı. Ne yapmam gerekiyor?

Arkadaşlar ben gün içerisinde instagram açtım kendi adıma değil sadece birkaç önemli şeyleri takip etmek için , bunun öncesinde kendime yeni bir e mail aldım şifresini belirledim instagramda kullanmak için kayıt olurken kullandım onaylama kodunu falan girdim sorun şurdaki az önce profil gizlilik kişisel bilgiler kısmında dokaşırken telefon numaramı girmediğim halde kendi isteğimle orda telefon numaramı gördüm ben girmedim doğrulama kodu yapmadım zaten kayıt olurken e mail kullanmışım  böyle bişey olabilir mi beni çok korkuttu artı bu benim adıma bir hesap değil rehberde ki insanlara bildirim gitmiştir diye inanılmaz korkuyorum anlayan ilgilenen yalvarırım bilgilendirsin hesabı tamamen sildim.

halecii halecii (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    telefonunuzun gizlilik ayarlarından instagram kısmına girip rehber erişimini kapatınız. eğer yoksa instagram'ın kendi ayarlarına girip rehbere bağlantınızı kesiniz. normalde artık 1 numarayı 1'den fazla hesaba otomatik girebiliyor instagram, fakat rehber eşitlemeniz kapalı olursa (uygulama içinde) bir daha böyle bir durumla karşılaşmazsınız. en güzeli telefonunun kendi gizlilik ayarlarından instagram'ın rehbere erişimini kesmenizdir.

    xebeth xebeth (37)