Instagram hesabım çalındı - Temmuz 2017

İnstagram hesabım çalındı. 2017 Temmuz. Araştırdığım sayfalarda hep eski bozuk linkler veriyorlar. Bir form olsa doldururum. Ama formun olduğu 2 site var oralarda da site bozuk yada silinmiş açılamıyor diyor. Kendi hesabımı çalmaya çalışıyorum oda olmuyor. İnstagram Team hotmailden iletişime geçtim. İstedikleri resmi gönderdim hesabımda benimde fotoğraflarım var. Kendi fotoğrafımı verdikleri kodu ve kullanıcı adımı el yazısıyla yazıp attım gene de kabul etmiyor. 2 haftadan beri uğraşıyorum deli oldum, aklımı yiyeceğim. Lütfen yardım edin ya..

merh merh (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram hesabınız çalındıysa giriş yapmanızı sağlayan e-posta, telefon, şifre gibi bilgiler farklı bir kişi tarafından değiştirilmiştir.Bu sebeple sizin giriş yapmanızı sağlayan tüm bilgiler elinizde olmayacaktır.Bu açıdan giriş yapmanız için mecburen Instagram dan yardım almanız ve bir bakıma da onları hesabınızın sizin olduğunuzu inandırmanız gerekiyor.Bu süreçte sizin istediğiniz kadar hızlı olmayabiliyor malesef.Aslında siz gerekli işlemleri yaptığınızı belirtmişsiniz bu açıdan sizin beklemekten veya tekrar çalıntı formu göndermekten başka çareniz olmayabilir.

    Uzmanim.net üzerinde @murat hocamız daha önce yayınladığı çözüm işinize yarayacaktır.

    Eğer Telefon ve SMS ile ilgili sorurunuz varsa çalışana hacklenen Instagram hesabını geri almak için aşağıdaki destek talebi işlemini yapın:

    1. Telefonda instagram uygulamasını açın.
    2. Giriş detaylarını unuttun mu? Giriş yapmak için yardım al seçeneğine dokunun.
    3. Kullanıcı adı veya e-posta kullan'ı seçin.
    4. Hesabını bul kısmına kullabıcı adınızı yazın.
    5. Açılan ekranda Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? seçeneğine dokunun.
    6. Instagram'a kayıt olurken kullandığınız email adresini "Kaydolurken kullandığın e-posta adresi " bölümüne yazın.
    7. Benim fotoğraflarımın olduğu kişisel hesap seçeneğini seçin. Instagram hesabınız Marka hesabıysa diğer seçenekleri seçin.
    8. İsteği gönder ekranında Hesabım başkasının eline geçti seçeğini işaretleyin.
    9. En alt kutuya "Bunu daha çabuk çözmemize yardımcı olacak detaylar ekle" bölümüne  ek bilgilerinizi girin.
    10. İsteği gönder butonuna dokunun.

    İsteğinize cevap 3-4 günde verilebilir. Sabırlı olun. Cevap alacaksınız ama bu bazen bir haftayı bulabiliyor.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Ben onu aynen yaptım. Bana instagramdan kod da geldi. Bunu kendiniz el yazısıyla yazıp çekin dedi. 2 tane fotoğraf attım. İkisinide onaylamadı. Sonra en son bir tane daha attım bakalı+m bunu onaylayacak mı.. Anlamıyorum hesabımda fotoğraflarım var. Kendi fotomu da attım dediği şekilde. Acaba benzetemedi mi? Nasıl bir fotoğraf atayım sizce ya 2 fotoyu da kabul etmedi. Sonra birtane daha attım işte bakalım bunu kabul edecek mi? Bu fotoğrafı da kabul etmezse ne yapayım?? merh 6 yıl önce
    • El yazını nasıl gönderdin? Noter tastiklimi? Birde imza silküleri gönderseydin ya. Onu istemedilermi? Şaka bir yana, web ortamında her bir özel bilgi ve kişisel özellikler başkalarına verilmemelidir. Haydi fotoğrafı anladık, el yazını niye isterler (Mahkemeler bile kolaylıkla isteyemez bunu. Çok gerekirse eğer, ister)? Kim bunu isteyenler? Ne yapacaklarmış senin el yazını? Ne malum instagram vazifelileri oldukları? Başkaları olamazmı? Phishing (avlama) diye birşey var, ya istagramını ele geçiren veya geçirenlerse.. Seni korkutmak, telaşlandırmak falan istemem ama, biraz düşünceli ve tedbirli olunmalı. Yoksa başına olmadık işler açılabilir. Ben diyeyimde.. Sen istersen yine bildiğin gibi yapabilirsin @merh temmuz 6 yıl önce
    • @merh kendi fotoğrafınız ve sizin profil isminizi bir kağıda yazıp elinizde tuttuğunuz bir fotoğraf istiyorlar diye biliyorum sizden.Siz gerekli şeyleri yaptıktan sonra tekrar tekrar göndermeyi denemeden başka çareniz olmayabilir.Umarım Instagram bunu kabul eder. Ön kamerayla çekilmiş ve elinizde instagram kullanıcı adınızın (el yazısıyla) yazıldığı bir kartı elinizde tutarak çekin. @temmuz hocam bu instagramın bir yöntemi :) insan olduğumuzu kanıtlamamızı ve hesabın bize ait olduğunu kanıtlamamızı istiyorlar :) ismailsarp 6 yıl önce
    • Bilmiyordum, ilginçmiş. Benim instagram hesabım yok, usullerini bilmem ve zaten hesabımı falanda çaldırmam :) @ismailsarp temmuz 6 yıl önce
    • Benim aklıma kötü maksatlar olabileceği gelmişti, o sebeple.. @merh @ismailsarp temmuz 6 yıl önce