İnstagram Hesabım Donduruldu!

Yaklaşık bir yıldır aktif olarak kullandığım,kitap fotoğraflarıma ve yorumlarıma yer verdiğim bir instagram hesabım var-dı.3 Hafta önce instagram tarafından TAKLİT gerekçesiyle donduruldu. -ki doğa ortamında çekim yapıyordum taklit sayılabilecek hiçbir gerekçe yok-

Çeşitli yayınevleri kitapları gönderiyor ve bende uygun görsel çekimini yaparak okuduktan sonra yorum giriyordum.

Yayınevlerine de mahcup oldum çünkü henüz bekleyen kitaplarda var.İnstagram kod gönderdi çektim ve gönderdim uygun koşullar ile.Defalarca çektim hatta farklı kodlarla.Ama her seferinde kimliğiniz doğrulanamadı yazısı ile karşılaştım.Hesap kardeşim ile ortaktı ve ikimizin ismi yazıyordu kullanıcı adı ise kendimize ait bir şeylerdi.Profilde de bizim resimlerimiz hiç yoktu.Bu takdir de hesabı geri alabilmek adına ne yapmalıyım? Çok göz yaşı döktük,aynılarını çekmeleri için her gün dua ediyorum.Haksız yere suçlanmak berbat bir durum.Yardımlarınızı bekliyorum.

gozluklusirin gozluklusirin (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle çok geçmiş olsun.Malesef bu tarz durumlar hepimizin başına gelebiliyor.Sorunuzu okudum ve size inandım ancak Instagram malesef size inanmayabiliyor.Milyarlarca kullanıcısı olan bir hesapta bazen siz, biz gibi kullanıcılar onlar için önemsiz olabiliyor.Siz karşınızda bir insanı muhattap beklerken, otomatik olarak cevap veren bir robot bulabiliyorsunuz.

    Malesef sorunuzu incelediğimde hesabınızın size ait olduğu kanısı Instagram tarafından algılanacak durumda değil gibi duruyor.Instagram'ın hesabınızı tanımlayacak durumda olmamasının sebepleri arasında;

    • Hesabınızda size ait bir fotoğraf bulunmuyor.
    • Hesabınızda birçok doğa fotoğrafı bulunuyor ancak bunların size ait olduğunu, örneğin kullanıcı adınızın yazdığı ve fotoğraf üzerinde eklenen bir imza bulunmyor.

    Bu açıdan Instagram malesef hesabın size ait olduğunu anlayamıyor.Onlar için hesabın size ait olduğunu gösteren kanıt önemli.Onlar muhtemelen sizin fotoğrafları sağdan soldan bulup hesabınıza eklediğinizi düşünüyor.

    Bu durumda size nasıl yardımcı olabiliriz derseniz ısrarla Instagram'a mesaj atmanızı önereceğim.Çünkü onlardan başka sizin hesabınızı açabilecek bir merci olmayacak.Durumunuzu ısrarla ve açıklayıcı olarak tekrar tekrar anlatın.Umarım bir şekilde heabınızı açarlar.Eğer açarlarsa hesabınıza kendinizi kanıtlayacak birşeyler ekleminizi öneririm.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Düşünceleriniz ve bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.Paylaştığım fotoğraflar başka hesaplardan çalınmasın diye herhangi bir köşesine kullanıcı adımı ekliyordum ama tabi karşımızdaki insan robot ve algılayamıyor.Hesap üzerine çok emek verdiğim için yılmadan uğraşacağım,inşAllah geri alabilirim.Tekrardan teşekkürler. gozluklusirin 6 yıl önce
    • Kullanıcı adınızın olduğu resimleri photoshop gibi mercilerden de eklediğinizi düşünebilirler.Mesajınızda şunları da söyleyin belki bir umut olur."Fotoğrafların hepsi bana aittir ve üzerlerine kendi imzam niteliğinde yazı mevcuttur.Bana aitliğini kanıtlamak için yazı olmayan orjinal hallerini atabilirim. Yazı içermeyen hallerini benden başka internet üzerinde bulamazsınız." Umarım bir şekilde işe yarar @gozluklusirin ismailsarp 6 yıl önce