Instagram hesabımı dondurdum geri açamıyorum çözümü - 2019

Instagram hesabımı dondurdum ve şifremi unuttum nasıl açabilirim? Şifremi değiştirmeye çalışınca kullanıcı bulunamadı hatası veriyor ne yapabilirim?

Dondurulan Instagram hesabı nasıl açılır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1 Aralık 2019 Güncelleme: Instagram hesabınızı dondurup şifrenizi unuttuysanız, kullanıcı bulunamadı hatası veriyorsa artık çözümü var. Yeni video burada: Dondurulan Instagram hesabını açma 2019

    Instagram hesabınızı dondurduktan sonra şifrenizi unuttuysanız maalesef hesabınızı geri açamama ihtimaliniz çok yüksek, hatta %51 desem yalan olmaz.

    Instagram hesabını dondurduktan sonra şifreyi normal yollardan değiştiremez, "kullanıcı bulunamadı" hatası alırsınız. Bunun sebebi, dondurulan hesabı Instagram'ın kendisinin bile bulamamasıdır. Yani tamamen Instagram'ın kendi çalışma prensibindeki "mantıksızlık" sonucu böyle oluyor.

    Instagram hesabımı dondurdum nasıl açabilirim?

    Bunun için Instagram'a başvuru yapmanız gerekiyor. Nasıl yapacağınızı aşağıdaki detaylı adımları takip ederek öğrenebilirsiniz.

    1. Adım: Dondurulan hesap için Instagram'a başvuru yapma

    Hesabı geri açabilmek için öncelikle Instagram'a başvuru yapacaksınız. Şimdi bu işlemi yapalım.

    1. Buraya tıklayarak dondurulan Instagram geri alma formunu açın.
    2. Formu açtığınızda ilk olarak Instagram size "Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?" diye soracak. Eğer Instagram hesabınız kurumsalsa Evet, kişiselse Hayır seçeneğini seçin.
    3. Soruyu cevapladıktan sonra Instagram sizden bazı bilgiler isteyecek.

    Instagram'ın istediği bilgileri aşağıdaki gibi doldurabilirsiniz:

    • Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız: Bu kısma kimliğinizdeki adınızın ve soyadınızın aynısını yazın.
    • Instagram kullanıcı adınız: Bu kısma hesabınızın şuanki kullanıcı adını yazın.
    • E-posta adresiniz: Buraya Instagram hesabınızda şuan kayıtlı olan e-posta adresini yazın. Hatırlamıyorsanız herhangi bir mail adresi yazın diyeceğim ama bu şekilde hesabınızı geri alamazsınız. Çünkü yanlış bilgi vermiş olacaksınız.
    • Hangi ülkeden yazıyorsunuz?: Bu kısımda şuan formu doldurduğunuz ülke neresiyse onu seçin.

    Bütün bilgileri doldurduktan sonra "Gönder" butonuna tıklayın.

    NOT 1: Hesabınızın kurumsal olduğunu seçtiyseniz sizin doldurmanız gereken bir bölüm daha var. Instagram işletmenizin resmiliğini kanıtlamanız için sizden bazı belgeler istiyor.

    • Yerel işletme ruhsatı
    • Vergi dairesinden tebligat veya mükellefiyet belgesi
    • Fatura
    • Kuruluş Belgesi
    • Şirket Ana Sözleşmesi
    • Elektrik, su, doğalgaz veya telefon faturası
    • Eki alanı adı tescil belgesi
    • Sipariş karşılama belgesi

    Bu belgelerden herhangi birisinin fotoğrafını çekip oradaki "Dosya seç" bölümüne yükleyin ve yükledikten sonra formu gönderin.

    NOT 2: Hesabınız kişiselse bu belgeleri siz göndermeyeceksiniz. Siz direkt olarak formu doldurup gönderin.

    Formu gönderdiyseniz şimdi neler olacağına bakalım.

    2. Adım: Instagram'ın kararı

    Instagram, forma yazdığınız e-posta adresine cevap gönderecek. Nasıl bir cevap göndereceğini tam olarak bilmediğim için kesin bir şey söyleyemiyorum. Zaten verdiği cevaba göre siz istenenleri yaparsınız.

    Instagram'dan cevap geldi Yardım Merkezi'ne yönlendirdi ne yapmalıyım?

    En sık karşılaşılan sorun bu maalesef. Instagram hiçbir destek vermeden direkt yardım merkezine yönlendiriyor. Böyle bir mail alırsanız, gelen maili şu şekilde yanıtlayın:

    • Merhaba, xxxxx kullanıcı adına sahip hesabımı dondurdum fakat şifresini unuttuğum için hesabıma erişemiyorum. Yardım Merkezi'nde problemime çözüm bulamadım o yüzden sizinle iletişime geçmek zorunda kaldım. Lütfen bana yardımcı olur musunuz?

    Bu cevabı, gelen o maili yanıtlayarak gönderin. Yardımcı olacaklarını düşünmüyorum ama belki bir ihtimal sorun çözülebilir.

    Formu doldurdum Instagram'dan ne zaman cevap gelir?

    Bu sorunun cevabı yok. Ortalama 2 gün içinde cevap geliyor ama uzun süre cevap gelmediğine de şahit olduk, kısa sürede hesabını başarıyla kurtaranları da gördük. Yani "ne zaman cevap gelir?" sorusunun cevabı yok.

    omercik omercik (9418)