Instagram hesabımı nasıl kapatabilirim?

Sevgilimle eski bir ortak hesabımız var, şifresini biliyorum ama Instagram bilgilerinde eski telefon numaram kayıtlı. Giriş yaptığımda da eski numarama kod gidiyor ama numara şu an kullanılmıyor, hesabı nasıl kapattırabilirim?

kullanici357915 kullanici357915 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba,

    Araştırdığım ve çözümünü buldum, alttaki adımları dikkatlice yap.

    1- https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 bu adrese gir yeni bir sekmede.

    2- Hayır seçeneği seç ve gönder de.

    3- Burayı istenilen şekilde doldur, doldururken dikkat et. E-posta adresin Instagram’a kayıtlı e-posta adresiniz olmalı.

    Ülke kısmında bazen Türkiye çıkmayabiliyor, çıkmıyorsa başka tarayıcıdan dene.

    Türkiye yazıp bekledikten sonra Türkiye gibi bir seçenek gelecek onu seç.

    Formu güzelce gönderdikten yaklaşık 2-6 saat sonra tarafınına bir mail gelecek.

    Bu mailde bir kodu elin de tutarak, kod ve yüzünüzün görüneceği şekilde selfie yaparak fotoğraf çekmeni ve bu fotoğrafı da Instagram’a göndermeni istenecek.

    Burada önemli nokta şu, gelen maile cevap olarak göndereceğin resmini mailine ekledikten sonra, şu ingilizce ve Türkçe metni yazmalısın:

    Dear Authorized, I have no access my telephone number registered on my Instagram account any longer. I need to replace it with the my new telephone number. So I need a one time backup code from you. Thanks.

    Değerli Instagram yetkili, malesef ki Instagram hesabımda kayıtlı telefon numarama artık erişim yok. Instagram’da kayıtlı telefon numaramı değiştirmem gerekiyor. Bu yüzden, bana tek kullanımlık yedek bir kod verirseniz onunla girip telefonumu değiştireyim. Teşekkürler.

    Yukarıdaki iki metni alt alta kopyala yapıştır yap, resmini de ekle ve İnstagram’a gönder.

    Yaklaşık 1-3 gün içerisinde 8 haneli bir kurtarma kodu gönderecekler.

    Bu kurtarma kodunu şu şekilde kullanacaksın: İnstagram mobil uygulamasından hesabına normal bir şekilde giriş yapacaksın, telefon sms onayı istediği sayfada, sms yerine bu kodu gireceksin ve İnstagram açılacak.

    Sonrasında ilk işlem olarak ayarlar kısmından telefonunuzu yenisiyle değiştireceksin.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    3 yıl önce cevaplandı

      Bu formu doldurduğumda aktif olmayan bir hesaba ait değil diyor

      kullanici357915 kullanici357915 (1)