Instagram hesabımı yanlış Facebook hesabına bağladım. Ne yapmalıyım?

Instagram uygulamasındaki Facebook ile bağlan özelliğini kullanarak kendi Facebook hesabım yerine başka bir hesabı açtım ve bağladım. Bu sorunu nasıl çözerim?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram hesabınızı yanlışlıkla isteğiniz dışında bir Facebook hesabına bağladıysanız öncelikle yanlışlıkla bağladığınız Facebook ile Instagram hesabınız arasındaki bağlantıyı kaldırmanız gerekiyor. Bunu sırayla hem Instagram üzerinden hem de Facebook hesabınız üzerinden yapacaksınız. Aşağıdaki adımları takip edin:

    • Instagram uygulamasını açın, profilinize dokunun ve sağ üst köşedeki işaretine dokunun.
    • Sayfayı biraz aşağı kaydırın ve "Bağlantılı Hesaplar" bölümüne gelin.
    • Buradan Facebook seçeneğine bir defa dokunun ve gelen bölümdeki "bağlantıyı kaldır" butonuna dokunun.

    Bunu yaptıktan sonra ek olarak Facebook hesabınızdan da Instagram bağlantısını kaldırmanız gerekiyor. Bilgisayardan yanlışlıkla bağladığınız Facebook hesabına giriş yapın. Daha sonra şu adımları takip edin:

    Bu adımları uyguladıktan sonra Facebook hesabı ile Instagram arasındaki bağlantı tamamen kalkacaktır. Şimdi istediğiniz Facebook hesabıyla Instagram hesabınızı bağlayabilirsiniz. Bağlamadan önce şunlara dikkat edin:

    • Telefonunuzdaki Facebook uygulamasında, Instagram hesabınızı bağlamak istediğiniz Facebook hesabı açık olmalıdır.
    • Instagram uygulamasına girip tekrar Facebook ile bağlantı yapmak istediğinizde, bağlantısını kaldırdığınız hesabı algılıyor olabilir. Bunun için Instagram uygulamasını verilerini temizleyin veya Instagram'ı kaldırıp tekrar yükleyin.

    Yanlışlıkla bağladığım Facebook hesabının şifresini unuttum. Ne yapmalıyım?

    Hesaba bir şekilde giriş yapıp Instagram erişimini iptal etmek zorundasınız. Şifrenizi bir şekilde sıfırlamaya çalışın.

    omercik omercik (9418)