Instagram "hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır" çözümü nedir?

Instagram hesabıma giriş yaparken "Hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatıldı. Hesabını nasıl geril alabileceğini öğren." yazıyor. Ne yapmalıyım?

Instagram hesabım kapatıldı. Kapatılan Instagram hesabını geri alma mümkün mü?

Instagram "hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır" sorunu nasıl çözülür?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Kapatılan Instagram hesabı nasıl açılır?

    Eğer Instagram topluluk kurallarını ihlal eden bir içerik (pornografik, normalde sansürlenmesi gereken bir görüntü...) paylaşırsanız ve bu Instagram'a bildirilirse, uyarılmaksızın hesabınız kapatılır. Kapatıldıktan sonra ise itiraz edebilirsiniz. Kapatılan instagram hesabına itiraz etmek için şu adımları uygulayın:

    1. Instagram uygulamasını açın, kullanıcı adı ve şifrenizi yazıp giriş yapın.
    2. Hesabınızın kapatıldığına dair bir uyarı göreceksiniz. Gelen uyarıdaki Daha Fazla Bilgi Al seçeneğine dokunun.
    3. Daha sonra bir bilgi metninin yazdığı bölüm gelecek. Buradan "bize bildirin" seçeneğine dokunun.
    4. Bir sonraki adımda kapatılan instagram hesabı için itiraz formu karşınıza gelecek.

    5. Gelen formda sizden bazı bilgiler isteyecek. İstenen bilgileri eksiksizce doldurmanız gerekiyor. Ad-soyad, kullanıcı adı, telefon numarası gibi bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra aşağıdaki kutucuğa itirazınızla alakalı açıklamayı mutlaka yazın. Oraya şunu yazabilirsiniz:
      "Instagram hesabım kapatıldı. Hesabımın Instagram topluluk kurallarını ihlal etmediğini düşünüyorum. Kapatılan Instagram hesabımla alakalı yardımınızı acil bekliyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim."
    6. Kapatılan instagram itiraz formunu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra Gönder butonuna basın.
    7. Gönderdikten sonra mail adresinize gelecek olan mesajı bekleyin. Muhtemelen Instagram size bir kod verecek ve bu kodu bir kağıda yazıp resminizi çektikten sonra e-postayı yanıtlamanız istenecek. Mail adresinize gelen önergeleri tamamlayın.

    En fazla 1 hafta içinde olumlu veya olumsuz cevap alırsınız.

    Kapatılan Instagram açma alternatif çözüm

    Eğer yukarıdaki instagram itiraz formu sizde otomatik olarak çıkmıyorsa, kendiniz manuel olarak formu doldurabilirsiniz.

    1. Buradan kapatılan instagram itiraz formunu açın.
    2. Gelen sayfada "Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?" sorusunu kendinize göre cevapladıktan sonra instagram itiraz formu gelecek.

    3. Gelen formu doldurduktan sonra Gönder butonuna tıklayın.
    4. Son olarak mail adresinize gelen yönergeleri takip edin. 1 hafta içinde olumlu veya olumsuz cevap alırsınız.

    Hesabımda kayıtlı e-posta adresine erişemiyorum. Ne yapmalıyım?

    Kapatılan instagram hesabının size ait olduğundan emin olunması için hesapta kayıtlı e-posta adresine erişebilmelisiniz. Eğer erişemiyorsanız yapacak bir şey yok. Hesabınızı geri açılması için itiraz edemez ve aynı kullanıcı adıyla yeni Instagram hesabı açamazsınız.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    Bugün başıma gelen ilgin olay: arkadaşım Instagram'a giriş yapmak isterken  hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır mesajı alıyordu.

    Sonra dikkat ettim kullanıcı adını hatalı parolasını doğru yazıyordu. Kullanıcı adını benim instagram hesabımdan tekrar kontrol ettik ve doğrusunu yazdı. Artık hesabına girebiliyordu. Hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır hatası alıyorsanız kullanıcı adınızın doğruluğunu da kontrol etmenizde fayda var.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

      Merhaba. ben sıfırdan hesap kurarken hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır bunu aldım sonrasında mail attım itiraz edip ama mailler kayıt olduğum e posta adresine düşmüyor başka mail giriyorum oraya ama geliyor neden acaba?

      zorbaugur zorbaugur (1)