Instagram hesabını kalıcı olarak silme - 2019

Instagram hesabımı tamamen silmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram'da hesap kapatmak yani kalıcı olarak silmek çok kolaydır. Bu çözümde adım adım Instagram hesabınızı nasıl sileceğinizi anlatacağım.

    Instagram hesabını kalıcı olarak kapatma

    1. Adım: Bu linke tıklayarak hesap kapatma sayfasına gidin: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

    2. Adım: Eğer istenirse Instagram hesabınızla giriş yapın.

    3. Adım: Instagram size "Why are you deleting your account?" diye soracak. Bu "Hesabını neden siliyorsun?" anlamına geliyor. Soruya herhangi bir cevap verebilirsiniz.

    4. Adım: Soruyu cevapladıktan sonra alttaki "please re-enter your password" alanına Instagram şifrenizi yazın.

    5. Adım: Son olarak alt kısımdaki "Permanently delete my account" yani "Hesabımı kalıcı olarak sil" butonuna basın.

    Bunu yaptığınız zaman Instagram hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Tabii hesabınızla beraber paylaştığınız fotoğraflar, videolar, hikayeler ve mesajlarınız da kalıcı olarak silinecek.

    Ek bilgi: Hesabınızı silmeden önce bütün paylaştığınız içerikleri indirmek isteyebilirsiniz, nitekim böyle bir imkan da var. Instagram'ın veri indirme özelliği sayesinde bunu yapabilirsiniz. Nasıl yapacağınızı öğrenmek için Instagram veri indirme nasıl yapılır? linkine tıklayın.

    omercik omercik (9418)