Instagram hesap dondurma nasıl yapılır? - 2019

Instagram hesabımı geçici olarak kapatmak yani dondurmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

Instagram hesabımı nasıl dondurabilirim?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hesabınızı dondurmak istiyorsanız, Instagram'ın bununla alakalı ilgili sayfasına gitmelisiniz. Bu çözümde size bunu nasıl yapacağınızı baştan sona anlatacağım.

    Adım adım Instagram hesabı dondurma işlemi

    1. Adım: Instagram hesap dondurma linkine tıklayın: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

    2. Adım: Eğer istenirse hesabınızla giriş yapın.

    3. Adım: Giriş yaptıktan sonra ilk olarak Instagram size "Why are you disabling your account?" diye soracak. Bu "Hesabını neden donduruyorsun?" anlamına geliyor. Bu soruya herhangi bir cevap verin.

    4. Adım: Cevapladıktan sonra alttaki alana Instagram şifrenizi yazın.

    5. Adım: Son olarak mavi renkli "Temporarily Disable Account" yani "Hesabı geçici olarak kapat" butonuna basın.

    Bunu yaptığınızda Instagram hesabınız artık dondurulmuş olacak. Tabii hesabınızla beraber fotoğraflarınız, videolarınız, hikayeleriniz ve mesajlarınız da hesabınızı yeniden açana kadar Instagram ekosisteminden kaybolacaktır.

    Instagram hesap dondurmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

    Hesabınızı dondurmadan önce mutlaka ama mutlaka şifrenizi bir yere not edin. En sık karşılaştığımız sorunlardan birisi Instagram'da dondurulan hesabın şifresinin unutulması ve değiştirilmemesidir.

    Hesabınızı dondurduğunuz zaman şifrenizi sıfırlayamayacaksınız. Çünkü dondurulmuş hesapların şifresi değiştirilmeye çalışıldığında Instagram "kullanıcı bulunamadı" hatası veriyor  Bu nedenle her ihtimale karşı şifrenizi güvenli bir yere not etmenizi tavsiye ediyorum.

    omercik omercik (9418)