Instagram Hikayeler'de fotoğraf çekince kalite düşüyor

Merhaba hocalarım belki siz de bunu farketmişsinizdir. Android ve iOS’un Instagram Story kalitesinde ciddi farklılık oluyor. Bunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum ama hiçbir çözümü yok mu bu kalitesizliği aşmanın ?

Android kullanıcısıyım örneğin fotoğrafı normal kameramdan çektiğim zaman çok güzel herhangi bir sıkıntı yok fakat instagram story kamerasıyla çekip atınca veya galerimden direkt paylaşarak storye attığımda çok ciddi bir kalite düşmesi oluyor. iPhone cihazlarda böyle bir sorun yok gayet başarılı.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

bcaggul bcaggul (117)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kalitesizlik derken tam olarak kastettiğiniz şey nedir? Sorunuzu biraz daha açarsanız daha kolay cevap verebiliriz.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • düzenledim konuyu hocam bcaggul 5 yıl önce
    • Bu yazılım optimizasyonunun yetersizliğinden kaynaklı bir durum. Instagram'ın Android sürümünü daha fazla geliştirmesi gerekiyor. Sosyal medya uygulamaları arasında bugüne kadar gördüğüm en sorunlusu Instagram sanırım. omercik 5 yıl önce
    • teşekkür ederim hocam bcaggul 5 yıl önce