Instagram hikayelerde yeşil çizgi nedir?

Instagram'da bazı hikayelerde yeşil çizgi var bu yeşil çizgi ne anlama geliyor?

Instagram hikayelerde yeşil çizgi ne anlama geliyor?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram hikayelerde yeşil çizgi ne anlama geliyor?

    Instagram'da hikayelerde gördüğünüz yeşil çizgi, o hikayeyi paylaşan kişinin sizi kendi yakın arkadaşlar listesine eklediği anlamına geliyor.

    Instagram'da eğer sadece yakın arkadaşlar ile hikaye paylaşmayı seçerseniz, paylaştığınız o hikayenin çevresindeki dairesel çizginin rengi yeşil olur. Bu renk normalde kırmızı ağırlıklı, farklı tonları içeren geçişli bir renktir. Ama Instagram, normal hikayeler ile yakın arkadaşlarla paylaşılan hikayeler arasındaki farkı ayırt edebilmek için böyle bir farklılık yaptı.

    instagram hikayedeki çizgiler

    Yani özetle, Instagram'da bir hikaye çevresinde yeşil çizgi varsa o hikayeyi paylaşan kişi sizi "yakın arkadaşlar" listesine eklemiş demektir.

    Instagram'ın yakın arkadaşlar özelliğiyle alakalı diğer soruların cevaplarına aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

    Instagram yakın arkadaşlar özelliği nedir, nasıl kullanılır?

    Instagram hikayemi sadece yakın arkadaş listemle nasıl paylaşırım?

    Instagram'da birinin beni yakın arkadaş listesine eklediğini nasıl anlarım?

    omercik omercik (9418)