Instagram hikayelerini görenlerin listesi neye göre değişir?

İnstagram hikayelerimi görenlere baktığımda bi kaç kişinin ismi sürekli üst taraflarda oluyor ama ilk veya son bakmalarından kaynaklanmıyor bu neden kaynaklanıyor? Sürekli bakmalarından olabilir mi?

unbalanced unbalanced (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    genelde en çok etkileşimde olduğunuz insanlara göre sıralanıyor.

    sosyal platformlarının ilk amacı sizi uygulamada tutmak olduğu için size her zaman en çok ilgilendiğiniz kişileri gösterir, ki siz de onun sayesinde uygulamadaki oturumunuzu koruyun. Biz ne kadar uygulamada kalırsak o kadar reklam görürüz, onlarda o kadar para kazanır:)

    developerkafasi developerkafasi (61)
    7 yıl önce cevaplandı

      Evet bu durumu bende dikkat ediyorum sizin gibi.Ayrıca bu sadece Instagram hikayerlerinde değil fotoğraflarınızın beğenme kısmında da görünüyor.Örneğin XXX ve 45 kişi fotoğrafınızı beğendi gibi.Buradaki XXX genelde hep aynı kişi oluyor.

      Bu XXX kişisi @developerkafasi arkadaşımızın dediği gibi sizin en çok iletişim kurduğunuz insanlardan seçiliyor.Instagram'ın buradaki amacı iletişim kurduğunuz XXX kişisinin beğendiğini görmeniz ve bu sayede uygulamaya olan ilginizin artması olabilir.Bu da tabiki size yaradığı gibi Instagram uygulamasına da yarayacaktır.Örneğin Instagram da daha fazla vakit geçirecek ve Instagram reklamlarını daha fazla görüntülemiş olacaksınız.Bu da Instagram'ın istediği bir olay :)

      ismailsarp ismailsarp (6010)