Instagram IGTV'de video yükleme nasıl yapılır? IGTV kanal açma ve video yükleme

Instagram IGTV'de nasıl video paylaşabilirim? Instagram IGTV'de video yükleme

Instagram igtv kanal oluşturmak nasıl yapılır? IGTV kanal oluşturma ve video yükleme

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram, YouTube mantığıyla çalışan yeni servisi IGTV'yi duyurdu. Instagram IGTV'de 24 saat sonra kaybolmayan 10 dakikalık dikey boyutta videolar paylaşabiliyoruz. Kendi hesabımıza özel açtığımız kanallarda videolar paylaşabileceğimiz IGTV'de bazı büyük hesaplar 1 saate kadar video paylaşabiliyor ancak ilk etapta yaygın olan sürenin 10 dakika olduğunu söylemek istiyorum.

    Instagram IGTV için kanal oluşturma nasıl yapılır?

    1. Instagram'ı açın.
    2. Üst köşeden IGTV ikonuna tıklayarak IGTV'yi açın.
    3. Sonra "IGTV'de ara" yazısının hemen yanındaki çark simgesine tıklayın.

    4. Karşınıza bazı bilgilendirme mesajları gelecek. "İleri"ye tıklayarak bu adımları geçebilirsiniz.
    5. En sonda "Kanal oluştur" butonu gelecek. "Kanal oluştur" seçeneğine tıklayın.

    6. Böylece IGTV kanal oluşturma başarıyla tamamlanmış oldu.
    7. Oluşturduğunuz kanalı da IGTV ana sayfasından profil resminize dokunarak görebilirsiniz.

    Instagram IGTV'de video yükleme nasıl yapılır?

    Kanal oluşturduktan sonra IGTV'de video yükleme için kanalınızdaki sağ köşede bulunan "+" ikonuna tıklayarak telefonunuzun galerisinden 10 dakikaya varana kadar video yükleyebilirsiniz.

      Instagram'ın IGTV servisiyle alakalı şimdilik eleştirmek istediğim tek nokta oluşturduğumuz kanalda hiçbir özelleştirme yapamıyor olmamız. İsterdim ki Facebook sayfası gibi IGTV platformu da tamamen kullanıcıya özel olsun ve orası için ayrı özelleştirmeler (ad değişikliği, kanal resmi gibi) yapabilelim. Ama tahminimce bu gibi değişiklikler kısa zamanda olacaktır. Şimdilik Instagram igtv'de sadece video paylaşabiliyoruz.

      omercik omercik (9418)