Instagram ile nasıl iletişime geçebilirim?

Uzun süredir instagram'da sorunlar yaşıyorum bu sorunlarla alakalı instagram'a mail atmak istiyorum nasıl atarım?

Instagram ile nasıl iletişime geçebilirim?

Instagram destek ekibine ulaşabileceğim mail adresi var mıdır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram ile nasıl iletişime geçebilirim?

    Instagram'da yaşadığınız sorunlarla alakalı instagram ile iletişime geçmenin çeşitli yolları vardır. Bu yazıda instagram'a destek ekibine mail atma ve instagram ile iletişime geçmenin yollarını anlatacağım.

    Instagram ile iletişime geçme 1. Yöntem: Instagram destek sayfası

    Instagram'da karşılaşabileceğiniz çoğu problemin cevabı yüksek ihtimalle Instagram destek sayfasında vardır.

    Instagram'ın destek sayfasının linki

    Bu sayfada probleminize cevap bulmaya çalışın. Şunu unutmayın ki bazı sorunların çözümü olmayabilir. Yani karşıdaki kişiden elinde bir sihirli deynek olmasını, sihir yaparak probleminizi çözmesini beklememelisiniz.

    Instagram ile iletişime geçme 2. Yöntem: Instagram destek ekibine mail atma

    Eğer aradığınız cevap instagram'ın destek sayfasında yoksa instagram destek ekibine mail atarak probleminizi bildirebilirsiniz.

    Instagram'ın;

    • help@instagram.com
    • complaint@instagram.com

    olmak üzere 2 tane destek mail adresi vardır. Bu mail adreslerinden birine mail atarak instagram destek ekibiyle iletişime geçip probleminizi iletin. Mutlaka olumlu ya da olumsuz bir cevap verirler.

    Instagram ile iletişime geçme 3. Yöntem: Instagram'a sorun bildirme

    Instagram uygulamasında sorun bildir diye bir fonksiyon bulunur. Sorun bildir özelliği her ne kadar gereksiz gibi gözükse de aslında küçümsenemeyecek kadar etkili bir özellik. Oradan bildirdiğiniz sorunlara cevap gelmiyor olabilir ama arka planda instagram'ın ekibi mutlaka probleminizi değerlendirmeye alır ve bu doğrultuda çalışır. O yüzden sorun bildir özelliğini mutlaka kullanın.

    Instagram'da nasıl sorun bildirilir?

    1. Instagram'ı açın.
    2. Profil simgesine profil dokunun.
    3. Profil ayarlarına girin.
      profil ayarları

    4. Sayfayı aşağı kaydırarak Sorun Bildir seçeneğini bulun.
    5. Sorun Bildir'e tıklayın ve sorununuzu kısaca yazıp gönderin.

    Burası daha çok instagram uygulamasıyla alakalı teknik sorunlar için kullanılır. Hesabınız çalındıysa, bir arkadaşınızın hesabından buraya girip "arkadaşımın hesabı çalındı" gibi bir şey yapmayın. Mantıksız ve gereksiz olur.

    Instagram ile iletişime geçme 4. Yöntem: Instagram'a şikayet bildirimi

    Instagram destek ekibine mail atmak istediğiniz konu eğer bir şeyi şikayet etmekse aslında mail atmanıza hiç gerek yok. Instagram'a şikayet bildiriminde bulunabilmek için hazı şikayet formları zaten var. Çoğunu aşağıya bırakıyorum. Hangi konuda şikayet etmek istiyorsanız onun linkine tıklayıp şikayet bildirimi yapabilirsiniz.

    Yukarıdaki instagram şikayet formlarından işinize hangisi yarıyorsa kullanarak probleminizi instagram'a bildirebilirsiniz.

    omercik omercik (9418)