Instagram Ingilizce oldu. Instagram nasıl Türkçe'ye çevrilir?

Instagram durduk yere Ingilizce oldu. Instagram'ı nasıl Türkçe yapabilirim?

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram güncellemeden sonra dil değiştirdiyse, Instagram Ingilizce olduysa sorun Instagram güncellemesinden kaynaklı olabilir. Bu durumda tekrardan Instagram dilini Türkçe yapmalısınız.

    Instagram dil değiştirme işlemi özellikle iPhone kullanıcılarında biraz kafa karıştırıcı olabiliyor. Bunun sebebi Instagram dil seçeneklerinde iki adet Türkçe dil seçeneğinin görülmesi. Kullanıcılar en üste bulunan Türkçe (Sistem Dili) seçeneğini seçiyorlar. Fakat bu seçenek Instagram'ı Türkçe'ye çevirmiyor.

    Instagram'ı Türkçe yapmak için şu adımları uygulayın:

    1. Instagram profil bölümüne gidin.
    2. Sağ üst köşede Alt alta bulunan üç çizgiyi tıklayın.
    3. Daha sonra Settings bölümüne tıklayın.
    4. Language seçeneğini bulun.
    5. iPhone kullanıcıları en üste bulunan Türkçe(Türkiye) seçeneğini değil, aşağı doğru inerek sade Türkçe seçeneğini seçmeliler.
    6. Android kullanıcıları dil listesinden ortada bulunan Türkçe seçeneğini seçmeliler.

    Bu işlemden sonra Instagram Türkçe olacaktır. Bu Instagram İngilizce olduysa bu şekilde Instagram'ı Türkçe yapabilirsiniz.

    alattin alattin (16999)