Instagram iPhone virüsünden nasıl kurtulabilirim?

Arkadaşlar 1 aydır instagramımda şüpheli   bot hesapların sayfalarına etiketleniyorum ve dm alıyorum.Yanlışlıkla bir linke tıklamıştım ve beni bir sayfaya yönlendirmişti

Kullanıcı adı ve şifremi değiştirmeme rağmen işe yaramadı ben de hesabımı sildim.

Kayıtlı telefon numara ve eposta adresimizden kaynaklı mıdır? Bundan nasıl kurtulabilirim? Ve yeni hat ve eposta ile hesap açıp telefonu sıfırlarsam bu durumdan kurtulur muyum? Teşekkürler.

demetcr demetcr (21)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bana kalırsa kullanıcı adını, e-posta adresini, hesabında kayıtlı telefon numaranı değiştir.

    Hatta ilave güvenlik önlemi olarak İki Faktörlü Doğrulama özelliğini de etkinleştirmeni tavsiye ederim, en azından bir süreliğine bu aktif olsun. Bir de Instagram izin verilen uygulamalar bölümünü kontrol et bakalım hesabına erişebilen bir uygulama var mı yok mu bunu öğrenmiş olursun. Eğer varsa onların iznini mutlaka iptal etmelisin.

    Instagram izin verilen uygulamalar burada: https://www.instagram.com/accounts/manage_access/

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Evet dediğin gibi yaptım. İnstagramımı sildim ve telefonu sıfırladım. Simdi yeni hat alıp yeni bir eposta ile tekrar hesap açıcam bu şekilde sorundan kurtulmuş olur muyum? Cevabın için teşekkür ederim. demetcr 5 yıl önce
    • Yani o tıkladığın linkte bir şekilde hesabına zararlı bir yazılım erişmiş. Hesap bilgilerini baştan aşağı değiştirdiğinde artık sorun kalmaz diye düşünüyorum. omercik 5 yıl önce
    • Ek olarak bazı bilgiler de yazıya ekledim @demetcr omercik 5 yıl önce
    • Çok teşekkür ederim. Yeni hesap açtım şuan yeni telefon numarası ve eposta ile dediğinz gibi kullanıcı adımıda değiştirdim. Ama biryerde okumuştum instagram virüsü bilgisayar ile siliniyormuş. Ben sadece telefon üzerinden kayıt oldum bu şekilde kullanıyorum. Gerek yoktur heralde dedikleriniz yeterlidir umarim demetcr 5 yıl önce
    • "Bilgisayar ile siliniyor" diye bir şey yok, okuduğun yerde her ihtimale karşı bilgisayarı virüslere karşı tarat demek istemiştir. Sen hep telefonda kullandığına göre buna gerek yok. Bu yaptığın işlemler yeterli olur @demetcr omercik 5 yıl önce

    Telefonuna yüklü bir uygulama senin adına Instaggram hesabına erişiyor ve işlem yapıyor muhtemlen. Eğer telefonuna takipçi kazanma, takibi bırakanlar, profilime kimler baktı gibi uygulamalar yüklediysen sorun bundan kaynaklıdır. Eğer bu uygulamayı bulabiliyorsan uygulamayı silmen ve instagram parolanı değiştirmen çözüm olacaktır.

    Fakat uygulama hangisi bulamam diyorsan telefonunu sıfırlaman güzel bir çözüm olacaktır. Apple ID bilgilerini unutmadığından emin ol. Apple ip bilgini, apple id parolanı hatırlıyorsan, telefonu sıfırlayabilirsin. Sonra mutlaka instagram şifreni de değiştir.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    • İnstagramımı sildim ve telefonu sıfırladım. Simdi yeni hat alıp yeni bir eposta ile tekrar hesap açıcam bu şekilde sorundan kurtulmuş olur muyum? Cevabın için teşekkür ederim. demetcr 5 yıl önce
    • @demetcr yeni hat almaya gerek yok. Eski hesabın bir önemi yoksa yeni bir instagram hesabı açabilirsin. Bu sorunu tamamen çözecektir. hakan 5 yıl önce
    • Sanırım numaram virüs havuzuna düşmüş bundan tamamen kurtulmak için değiştiricem numaramı sorun tekrarlamaz umarım pek bir bilgim yok bu konularda demetcr 5 yıl önce
    • @demetcr bu tür virüsler telefon numarası üzerinden işlem yapamaz. Ama yine de içiniz rahat edecekse değiştirin. hakan 5 yıl önce