Instagram Keşfet Bölümü tanımadığım insanların profillerini gösteriyor?

instagramda keşfet kısmına girdiğimde herhangi bir insanın keşfet kısmında bulunan fotoğrafını açtığım zaman bazılarının altında takip ettiğin profillere göre bazılarının altında ziyaret ettiğin profillere göre diye bir yazı yazmakta şunu merak ediyorum hayatımda hiç görmediğim profilini hiç aratmadığım ziyaret etmediğim insanların neden altında ziyaret ettiğin profile göre yazmakta ?

gipak gipak (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Aslında oradaki yazı şunu demek istiyor.Sizin daha önceki ziyaret ettiğiniz kişi profilleri, keşfet kısmındaki bulduğunuz kişi profilleri ile benzerlik gösterdiğinden dolayı instagram uygulaması sizin o insanları da takip edebileceğinizi düşünüyor.Instagram bu benzerlikleri kurarken takip edilen kişilerin ortak olması, yazdığı hastagların benzemesi gibi özellikleri göz önünde tutuyor olabilir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      Arkadaşım instagramda bu durum şuanda tam olarak doğru çalışmamakda. Yani anlıycağın şu ki  sen beni takıp ediyorsun sen beni ziyaret ediyorsun bende başka sayfaları ziyaret ettiğimden dolayı senin keşfet bölümünde ki resimlerde veya videolar bu yuzden benim ziyaret ettiğim kişiler sende çıkıyor ve bu yüzden altındada ziyaret ettiğin kişilere göre diye yazı geliyor. O kişileri tanımaman ilk defa görmen çok normal çünkü onlar senin ziyaret ettiğin değil takıp ettiğin arkadaşlarının ziyaret ettikleri kişiler o yuzden altındada ziyaret ettin yazmıyorda ziyaret ettiğin kişilere göre yazıyor. Yardımcı olabilmişimdir inşallah aklında başka soru varsa sora bilirsin iyi günler dilerimm

      bilgiliuzaman bilgiliuzaman (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        iPhone 5s kullanıyorum

        instagramda kişileri keşfet bölümünde senin için önerilenlerde bi kaç kişi çıkıyor ve bunlar hiç değişmiyor sebebi ne bilmiyorum yardımcı olur musunuz

        tgonen tgonen (1)