Instagram keşfet nerede?

Instagram'da Keşfet botunum kayboldu. Şimdi orada Reels var.  Instagram Keşfet bölümünü tamamen kaldırdı mı?  Instagram keşfet bölümünü nasıl görebilirim? Artık Keşfet diye bir yer görünmüyor.

ceyda ceyda (312)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Instagram güncelleme sonrasında Keşfetin yerini değiştirdi.  Artık Keşfet düğmesinin olduğu yerde Reels simgesi var. Fakat instagram keşfet'i kaldırmadı. Sadece yerini değiştirdi.

    Instagram Keşfet'in yeni yeri DM simgesinin solunda. Buraya bir Büyüteç simgesi yani arama simgesi geldi. Buraya dokunduğunda Keşfet açılacaktır.

    Burada bununla ilgili bir video çektim: https://www.youtube.com/watch?v=uxUgYOLKabw

    Instagram Keşfet nerede diye merak edenler için

    instagram keşfet nerede

    Yukarıdaki görselde ok ile gösterilen alana dokunulduğunda Instagram Keşfet açılacaktır.

    Instagram Reels'in ekin kullanılmadığını düşündüğünden ve TikTok'a rakip olabilmek için Reel özelliğini ön plana çıkartıyor. Kullanıcıların daha kolay ulaşabilmesi için doğrudan ana sayfadan butonla ulaşılabilmesi için bir güncelleme gerçekleştirdi.

    Zaman zaman Instagram arayüzünde bu tür değişiklikler oluyor.

    alattin alattin (16999)
    3 yıl önce cevaplandı

      DM bölümünün solunda Arama simgesine tıkladığında karşına Instagram Keşfet gelecek. Instagram Keşfet'i kaldırmadı sadece yerini değiştirdi.

      murat murat (12492)