Instagram kullanıcı bulunamadı hatası

Instagram hesabımı dondurdum ama şifremi unuttum. Şifremi değiştirmeye çalışıyorum kullanıcı bulunamadı hatası veriyor hesabımı nasıl geri alırım?

Instagram kullanıcı bulunamadı hatası neden veriyor hesabım kapandı mı?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Dondurulan Instagram hesabını geri almanın çok daha kolay bir yöntemi var. Instagram hesabınızı dondurduğunuz zaman şifrenizi normal yollardan değiştiremezsiniz. Çünkü Instagram sistemi, hesabınız dondurulmuş olduğu için kullanıcı adınızı bulamaz.

    1 Aralık 2019 Güncelleme: Instagram hesabınızı dondurup şifrenizi unuttuysanız, kullanıcı bulunamadı hatası veriyorsa artık çözümü var. Yeni video burada: Dondurulan Instagram hesabını açma 2019

    Instagram neden hesabımı bulamıyor? Hesabım kapandı mı?

    Bu hata tamamen Instagram'ın çalışma prensibinden kaynaklanan bir durum. Siz hesabınızı dondurduğunuz zaman hesap Instagram ekosisteminde aktif olarak görünmüyor, enteresandır ki Instagram'ın kendi sistemi de hesabınızı bulamıyor ve bu yüzden sanki öyle bir kullanıcı adı yok zannediyor. Bu nedenle şifrenizi değiştirmeye çalışırken "kullanıcı bulunamadı" hatasıyla karşı karşıya kalıyorsunuz.

    Dondurduğum Instagram hesabımı nasıl geri alırım?

    Dondurulan Instagram hesabını geri almak için bizzat Instagram'a başvuruda bulunmalısınız. Adım adım nasıl başvuru yapacağınızı aşağıda anlattım.

    1. Adım: Öncelikle dondurulan Instagram hesabını açma formuna tıklayın: https://help.instagram.com/contact/1652567838289083

    2. Adım: Bu form önceden Türkçeydi ama şu anda bende ingilizce. Sizde de ingilizce olması ihtimaline karşı formu nasıl doldurmanız gerektiğini detaylıca anlatacağım.

    3. Adım: İlk olarak formu açtığınızda size şöyle bir soru soracak: Is this account used to represent a business, product or service?

    Burada size diyor ki: Hesabınız kurumsal bir işletmeyi veya ürünü mü temsil ediyor?

    Cevabınız evet ise Yes, hayır ise No seçeneğini seçin.

    4. Adım: Bir sonraki aşamada Instagram sizden bazı bilgiler istiyor.

    • Full name: Bu kısma adınızı ve soyadınızı yazın.
    • Your Instagram username: Bu kısma Instagram kullanıcı adınızı yazın.
    • Your email adress: Bu kısma Instagram hesabınızda şu an kayıtlı olan e-posta adresini yazın.
    • Which country are you writing in from?: Burada "bize hangi ülkeden yazıyorsunuz?" diye soruyor. Ülkenizi de seçin.

    NOT: Hesabının kurumsal olduğunu seçenler için ek bir şey daha var.

    "Please provide verification of the business by submitting a copy of one of the following."

    Burada işletmenizin resmiliğini kanıtlamanız isteniyor.

    Instagram'a;

    1. Vergi beyannamesi
    2. Yerel işletme lisansı
    3. Fatura
    4. Formasyon sertifikası
    5. Alan adı kaydı belgesi

    bu gibi işletmenizin gerçekliğini kanıtlayan bir belgenin fotoğrafını çekip oradaki ilgili bölüme ekleyeceksiniz.

    5. Adım: Bütün formu eksiksiz bir şekilde doldurduysanız Send (Gönder) butonuna tıklayarak dondurulan hesabınızın açılması için Instagram'a başvurunuzu tamamlayın.

    Başvuruyu yaptım peki şimdi ne olacak?

    Şimdi Instagram oraya yazdığınız mail adresi üzerinden sizinle iletişime geçecek. Talebinizi inceleyip size bir cevap verecekler. Tam olarak nasıl bir cevap gelecek bilmiyorum bazen değişebiliyor. Zaten siz gelecek olan cevaba göre hareket edersiniz.

    Artık bekleyin. Bu yöntemle dondurulan Instagram hesabı %99 açılıyor.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Benimmde bugün ınstagram ile Facebook hesabım kapatıldı aynı anda siber saldırı sandım andromobil 4 yıl önce

    merhabalar bana yardımcı olurmusnuz

    hesabıma erişim sağlayamıyorum kullnıcı bulunamadı diyor bu formu doldurduğumda  instagram hesabınza gidin ve bunu siz yaptığınızı onaylayın uyarısı veriyor ne yapmam gerekiyor.

    fyesilyurt fyesilyurt (1)