Instagram odak modu nedir, ne işe yarar? Instagram odak modu nasıl kullanılır?

Instagram odak modu nedir?

Instagram odak modunu nasıl kullanırım?

Instagram portre modu nasıl çalışır?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram odak modu nedir?

    Instagram odak modu, çekim yaparken fotoğrafın arka planını bulanıklaştırarak yüzünüzü ön plana çıkarmanızı sağlıyor. Odak modu sayesinde, hem arka kameradan hem de ön kameradan çekim yaparken, yüzü ön plana çıkarıp onun dışındaki detayları bulanıklaştırıyorsunuz ve daha hoş bir görüntü ortaya çıkıyor.

    Instagram odak modu nasıl kullanılır?

    Öncelikle Play Store'a girip güncelleme varsa Instagram'ı güncelleyin.

    1. Instagram uygulamasını açın.
    2. Sol üst köşedeki Kamera ikonuna dokunun. Normal Instagram Hikaye bölümü gelecek.
    3. Buradan alttaki modları sola kaydırarak Odak seçeneğine getirin.
    4. Sonra çekiminizi yapabilirsiniz.

    Instagram odak modu bana neden gelmedi?

    Yeni yeni kullanıma sunulduğu için hemen size gelmemiş olabilir. Ayrıca şunu belirteyim: Instagram'ın güncellemelerle alakalı ciddi bir sıkıntısı var. Örneğin son görülme özelliği hala benim şuanda kullandığım hesabıma gelmedi, denemek yeni bir hesap açtım ama ona geldi. Yani nedense eski hesaplara güncellemeler ya hiç gelmiyor ya da çok geç geliyor.

    omercik omercik (9418)