Instagram olağandışı bir giriş denemesi saptadık sorunu çözümü nedir?

Instagram hesabıma girmeye çalışırken "olağandışı bir giriş denemesi saptadık" diyor.

Instagram olağandışı bir giriş denemesi saptadık sorunu nasıl çözülür?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Instagram olağandışı bir giriş denemesi saptadık çözümü nedir?

    Instagram hesabınıza girmeye çalışırken çeşitli sebeplerden dolayı olağandışı bir giriş denemesi saptadık sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Olağandışı bir giriş denemesi saptadık sorununun sebepleri şunlar olabilir:

    1. VPN kullanarak Instagram'a girmeniz.
    2. Stalkci gibi 'instagram profilime bakanları görme' uygulamalarını kullanmanız.
    3. Hesabınıza çok fazla farklı cihazdan giriş çıkış yapılması.

    Eğer Instagram hesabınıza en son giriş yaptığınız cihaz veya konum, son zamanlarda giriş yaptığınız yerlerden farklıysa, Instagram bunu olağandışı bir giriş denemesi olarak algılıyor ve hesaba geçici olarak girmenize izin vermiyor. Mesela VPN açtığınızda IP adresiniz değişir, siz eğer hesabınıza hep Türkiye'den giriş yapmışsanız VPN kullandığınızda IP adresi değişeceği için Instagram'a giriş yaptığınızda olağandışı bir giriş denemesi saptadık sorunu ile karşılaşabilirsiniz.

    Instagram olağandışı bir giriş denemesi saptadık çözüm önerilerini uygulayarak hesabınızı kurtarabilirsiniz.

    Onay kodunu girerek, gerçekten siz olduğunuzu doğrulayın:
    Instagram ilk olarak hesabınızda kayıtlı telefon numarası veya e-posta adresine bir kod göndermek isteyecek. Tercihen bir yer seçin ve kodu gönderin. Daha sonra e-postanıza veya telefonunuza gelen kodu girdiğinizde şifrenizi değiştirmek için bir yere yönlendirilebilirsiniz. Şifrenizi değiştirdikten sonra olağandışı bir giriş denemesi saptadık sorunu çözülmüş olur.

    Instagram destek ekibiyle iletişime geçin:
    Eğer kod göndermenize rağmen gelmiyorsa, veya hesabınızda kayıtlı bilgilere erişemiyorsanız Instagram ile iletişime geçebilirsiniz. Instagram destek ekibiyle iletişime geçmek için:

    • Instagram uygulamasını açın ve ilk sayfadaki "Giriş yapmak için yardım al." yazısına tıklayın.
    • Gelen sayfadan "kullanıcı adı veya e-posta kullan" seçeneğine tıklayın ve kullanıcı adınızı yazın.
    • Bir sonraki adımda "daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?" seçeneğine tıklayın.

    Buradaki bilgileri doldurarak olağandışı bir giriş denemesi saptadık sorununu Instagram'a ileteceksiniz. Nasıl doldurmanız gerektiğinden bahsetmek gerekirse:

    • ​​​​​​Kaydolurken kullandığın e-posta adresi: Buraya Instagram hesabınızı açarkan belirlediğiniz e-postayı yazın.
    • Tercih ettiğin e-posta adresi: Buraya o an erişiminiz olan bir e-posta adresi yazın. Instagram sizinle buraya yazdığınız e-posta adresi üzerinden iletişime geçecek.

    Hemen altında sorun yaşadığınız hesabın ne tür bir hesap olduğunu seçmeniz gerekiyor.

    • Şirket veya marka hesabı: Eğer hesabınız şahsi değilse, bir kurumu/kuruluşu temsil ediyorsa bunu seçin.
    • Benim fotoğraflarımın olduğu kişisel hesap: Eğer hesabınızda (herhangi bir zamanda olabilir) bir defa bile fotoğrafınızı paylaşmışsanız, bunu seçin.
    • Benim fotoğraflarımın olmadığı kişisel hesap: Hesabınızda sizinle alakalı hiçbir fotoğraf yoksa bunu seçin.

    Daha sonra alt tarafta yaşadığınız sorunu belirteceksiniz. O bölümü şöyle yapın:

    Diğer seçeneğini seçin ve altındaki metin alanına şunu yazın: "Olağandışı bir giriş denemesi saptadık sorunu yaşıyorum. Telefonuma ve e-postama kod göndermeme rağmen kod gelmiyor. Olağandışı bir giriş denemesi saptadık sorunu ile alakalı olarak yardımcı olmanızı acil bekliyorum."

    Bütün alanları eksiksiz doldurduysanız İsteği Gönder butonuna tıklayın ve Instagram'ın sizinle iletişime geçmesini bekleyin. Büyük ihtimalle mail adresinize bir kod gelecek ve o kodu bir kağıda yazıp göndermeniz istenecek. Artık buradan sonra beklemeniz gerekiyor.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Kodu biliyorum ama yaziyorum supeli giris oluyor ona bir care bula bilirmisin

      azergasanov77 azergasanov77 (1)