Instagram onaylı hesap başvurusu nasıl yapılır?

Instagram hesabımda mavi tik alıp onaylı hesap yapmak istiyorum. Instagram onaylı hesap nasıl yapılır?

Instagram onaylı hesap başvurusu nasıl gönderirim?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram onaylı hesap nedir?

    Instagram'da onaylı hesap demek, hesapta bir mavi tik rozeti olması demektir. Yani onaylı hesap yapmak istiyorsanız aslında mavi tik almak istiyorsunuzdur. Bunun için instagram'a başvuru yapabilirsiniz. Onaylı hesap için başvuru nasıl yapılır öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

    Instagram onaylı hesap başvurusu nasıl yapılır?

    Instagramda "hesap doğrulama" diye bir özellik var. Bu özellik sayesinde instagram'a mavi tik almak için başvuruda bulunuyorsunuz. Başvurunuz incelenip ona göre karar veriliyor. Kabul edilirse de onaylı hesap oluyor artık.

    1. Adım: Instagram profilinize profil girin.

    2. Adım: Profil Ayarlarına girin.

    instagram profil seçenekleri

    3. Adım: Bu bölümde Doğrulama Talebi seçeneğini göreceksiniz, buna tıklayın.

    instagram doğrulama talebi

    4. Adım: Karşınıza böyle bir sayfa gelecek. Burada kullanıcı adı kısmı zaten aynen kalıyor. Adı Soyadı bölümüne de kimliğinizdeki tam adı yazın. Kimliğinin fotoğrafını ekle kısmına da kimliğinizin bir fotoğrafını çekip ekleyin.

    instagram doğrulama talebi gönder

    5. Adım: Bütün bilgileri doldurduktan sonra "Gönder" butonuna tıklayarak onaylı hesap başvurusunu tamamlayın. En fazla 30 gün içinde talebinize cevap gelir.

    Instagram'da onaylı hesap (mavi tik) almak için ne gerekiyor?

    Bu konu hakkında detaylı bilgiyi Instagram mavi tik nasıl alınır? konusunda yazmıştık. Linke tıklayıp okuyabilirsiniz.

    omercik omercik (9418)