Instagram profil fotoğrafımı Google arama sonuçlarından nasıl kaldırabilirim?

Daha önceden profil fotoğrafı yaptığım fotoğraflarım çeşitli instagram goruntuleyicileri tarafından google aramalarda paylasılmış. Ben fotoğraflarımım google aramalarda gorunmesini istemiyorum. Bu sitelerin sayfalarında iletisim bölümü var oraya bilgilerimi yazsam bir guvenlik sıkıntısı olur mu???

nehir68 nehir68 (86)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram hesabın gizli olabilir ama profil fotoğrafın gizli değildir. Kullanıcı adını bilsem şimdi bile yüksek kalitede indirebilirim. O sitenin iletişim bölümünden kaldırılmasını talep edebilirsin. Sıkıntı olmaz.

    omercik omercik (9418)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Böyle veri toplama siteleri kullanıcıların bilgilerini depoluyor. Sonra da böyle sıkıntı çıkarıyorlar @nehir68 omercik 4 yıl önce
    • Pek de hak ihlali sayılmaz. Sonuçta sen kendi isteğinle fotoğrafını oraya koyuyorsun. Engellemenin tek yolu paylaşmamak bana sorarsan @nehir68 omercik 4 yıl önce