Instagram profil fotoğrafı nasıl büyütülür?

Instagram profil fotoğrafı büyütme

Instagram profil fotoğrafı görme

Instagram profil fotoğrafı boyutu nasıl büyütülür?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu konu Mart 2019'da güncellenmiştir!

    Instagram profil fotoğrafını kalitesi düşmeden büyütmek ve indirmenin artık çok daha kolay bir yolu var. Yeni çözüme buradan ulaşabilirsiniz: Instagram profil fotoğrafı büyütme ve indirme [Kalitesi Düşmeden] - 2019

    26 Mart 2018 Güncelleme: Maalesef bu yöntem de artık işe yaramıyor. Başka bir alternatif yöntem çıktığında ilk uzmanim.net'te bulabilirsiniz. Uzmanim.net'i takipte kalın.

    Instagram profil fotoğrafı nasıl büyütülür?

    Instagram profil fotoğrafı büyütme

    Instagram, koyduğunuz profil fotoğrafı boyutunu 150x150 boyutunda küçültür. Yani siz HD kalitede fotoğraf yüklemeye çalışsanız bile profil resmi bölümüne 150x150 boyutunda küçültülerek yüklenir. Ancak o profil fotoğrafı boyutunu orijinal haline getirebilirsiniz ve yine orijinal halinde bilgisayarınıza veya telefonunuza indirebilirsiniz. Instagram profil fotoğrafı büyütme için şu adımları uygulayın:

    1. Bilgisayardan instagram.com adresine gidin ve hesabınıza giriş yapın.
    2. Sonra profil fotoğrafı büyütmek istediğiniz kişinin profiline girin.
    3. Profil fotoğrafına sağ tıklayın ve Resmi yeni sekmede aç seçeneğine tıklayın.

    4. Yeni sekmede aç dediğinizde kişinin instagram profil fotoğrafı 150x150 boyutunda yani küçük haliyle açılacak. Profil fotoğrafı URL'sinden bazı bölümleri silmemiz gerekiyor.
    5. İlk önce "vp" ibaresinden başlayıp, "t51" ibaresinden öncesine varana kadarki bölümü profil fotoğrafı URL'sinden silin. Yalnız "t51" ibaresini silmeyin. Orası aynen kalsın. Sonra entera basın.

    6. Hesabın instagram profil fotoğrafı hemen büyümeyecek, silinmesi gereken bir bölüm daha var.
    7. Aşağıdaki gibi profil fotoğrafı URL'sindeki s150x150 bölümünü de silin ve entera basın.

    8. Başka silinmesi gereken bir yer yok. Instagram profil fotoğrafı orijinal haliyle karşınıza çıkacaktır.

    Orijinal haliyle instagram profil fotoğrafı indirme için gelen resme sağ tıklayın ve Resmi farklı kaydet seçeneğine tıklayın.

    Buradaki instagram profil fotoğrafı büyütme yöntemi iOS (iPhone/iPad) cihazlarında da işe yarıyor.

    26 Mart 2018 Güncelleme: Maalesef bu yöntem de artık işe yaramıyor. Başka bir alternatif yöntem çıktığında ilk uzmanim.net'te bulabilirsiniz. Uzmanim.net'i takipte kalın

    omercik omercik (9418)