İnstagram sesli arama bolumu yok

İnstagramda sesli yada goruntulu arama kismi yok daha once cikiyordu yedek hesabimda cikiyor asil hedabimda yok.goruntulu sesli aramalarim onceden dun konustugum arkadaslarim dahi cikmiyor ne yaabilirim ?

yildizlar5567 yildizlar5567 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Yardimci olurmusunuz?

    yildizlar5567 yildizlar5567 (1)
    1 yıl önce cevaplandı

      Merhaba,

      Sorununuzun sebebi muhtemelen hesapla ilgili. Yani hesbınızda bir kısıtlama olması muhtemel. Kesin bilgiye ulaşmak için Instagram destek hattı ile iletişime geçmenizi öneririm.

      xbedirhanx xbedirhanx (836)
      1 yıl önce cevaplandı

        instagram işletme hesabı olabilir mi diğer hesabın?

        Instagram işletme profilinizde sesli aramayı etkinleştirmek için:

        1. Instagram'da işletme profilinize gidin.
        2. Profili Düzenle'ye dokunun.
        3. Herkese Açık İşletme Bilgileri kısmında İletişim Seçenekleri'ni seçin.
        4. Instagram sesli arama'yı seçin.
        5. Sesli aramayı etkinleştir düğmesine dokunarak özelliği açın.
        6. Bitti'ye dokunun.

        İnstagram sesli arama bolumu yok sorununu çözümü için bir de şunu deneyebilirsin:

        Eğer yanlışlıkla işletme, içerik yöneticisi gibi bir hesap türü seçildiyse sesli arama seçeneği çıkmaz.

        1. Öncelikle Google Play ya da App Store üzerinden Instagramın son sürümünü edinin, instagram güncellemesi varsa yapın.
        2. Daha sonra Instagram uygulamasını açın. Ayarlar bölümüne gidin.
        3. Buradan Hesap bölümüne gidin.
        4. HesapTürü değiştir seçeneğinden Kişisel Hesaba geçin.
        5. İnstagramı kapatın ve yeniden açın.

        Diğer bir sorun kaynadğı telefonundaki Android işletim sisteminin ya da IOS işletim sisteminin eski olması olabilir. Eski sürüm Android işletim sistemine sahip telefonlarda sesli arama özelliği aktif olamıyor.  Fakat sende bir hesapta sesli arama özelliğinin olup diğer hesapta olmamasının sebebi bu olamaz elbette.  Hesabına gelen bir kısıtlam ya da yukarıdaki anlattığım gibi hesap türünden kaynaklı bir durum olabilir.

        murat murat (12492)