Instagram şifresini çalan uygulamalar hangileri?

Google Play üzerinden indirilen uygulamalardan bazılarının kullanıcıların Instagram şifrelerini çaldığı ortaya çıktı.

Google Play üzerinde kullanıcıların Instagram şifrelerini çalan uygulamalar hangileri?

alattin alattin (16999)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Google Play üzerinde Instagram şifrelerini çalan uygulamalar hangileri?

    Intel Security (McAfee) google Play üzerinde yeralan bazı uygulamaların kullanıcıların Instagram şifrelerini çaldığını tespit etti.

    Google Play üzerinde yeralan bu uygulamalar  Google Play tarafından kaldırıldı ve bu uygulamaları yazyınlayan yayıncıların hesapları engellendi.

    Google Play üzerinde, özellikle Türk kullanıcılara yönelik yapılan bu Instagram hesabı çalma uygulamaları şunlar:

    • Insta Takipçi Kazan (TuriGram)
    • Takipçi Keyfi (Asosyetikbiri)
    • Free Takipçi (Asosyetikbiri)
    • FollowInsta (Rollyan Barbosa)
    • Instalker (1sosyal)

    Bu uygulamalar adından da anlaşılacağı gibi Intagram takipçi kazanmaya yönelik uygulamalar.

    Bu uygulamlar telefona yüklendiğinde ilk olarak kullanıcının Instagram kullanıcı adı ve parolasını istiyor ve bu kullanıcı adı ve şifreyi gizlice uzak bir sunucuya gönderip kayıt altına alıyor.

    Bu beş uygulama özellikle Türk Instagram kullanıcılarını hedef alıyor.

    alattin alattin (16999)
    7 yıl önce cevaplandı

      Aslında bunun sebebi yine kullanıcıların kendileri.Kullanıcılar takipçi kazanmak için bu tür uygulamara Instagram hesabını yönetme yetkisi veriyor, bu bir nevi Administrator yetkileri gibi oluyor.Bu durumda uygulamlar kötü niyetli ise malesef hesapları çalmak onlar için basit oluyor.

      ismailsarp ismailsarp (6010)