instagram sürekli benden habersiz birilerini takip etmeye başlıyor

Merhaba okuyan gören lütfen yardımcı olsun insgram hesabım başka insanları takip ediyor 3 4 gün önce baktığm zaman normalde 2 kişiyi takip ediyorum takipbin üzrene bastm zaman 3 kişiyi takip etiğimi fark ettim ama ben etmedim hasbmda 2 kişiyi takip etiğimi gosteriyor ama takibin uzrene bastğm zaman 1 kişi daha vardi takibi kaldrıdm 3 gun gecti aradan sonra baska birisi daha takibe alnmş ama ben etmedim daha sonra endişelendim fake bi hesap acp yazdm takibe alnınan kısiye kimsin sen diye fake hesab hemen calndı hesabınız calndı diye bildrim geldi hesaptan ckş yapldı daha sonra fake hesabin ismini kendi orjinal hesbmdan yazdm baktm hesabı biri englemis fake calınan hesabi bu imkansz şaka gibi birsey ben englemedim kim nasıl yapar bunu englenen kişilere baktm zaman hesap yoktu ama ismi yazdm zaman engelli kaldr diyordu ama englllenen hesaplara baktm zaman hesap hesap yoktu ckmıodu bu kim nasil olur bu hesbmda actm fake hesap calnıo ve benim orjinal hesabmdan o hesap engeleniyor 2 faktorlü guvenlk hersey acık bu nasl oluo nasıl takip edio kendini kendine biri benlemi oynuo telefonumda beni izlyen birimi var okuyan gören allah askna yardmcı olsun

kullanici69038 kullanici69038 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    " fake hesab hemen calndı hesabınız calndı diye bildrim geldi "

    Böyle bir şey olmaz. Hesabınız çalındı diye bildirim gelmez. Sen bir şeyleri eksik, hatalı anlatmışsın.

    Instagramında 2 Faktörlü doğrulama açık, telefonunda truva atı yoksa bu dediklerin gerçekleşmez.  Anlattığın hikaye sanki telefonunda truva atı varmış izlenimi uyandırıyor.

    Telefonuna App store'dan Dr.Web indir ve telefonunu tarat.  Daha sonra mutlaka instagram parolanı değiştir.

    Önerim Dr. Web ile tarama sonrası bir de Eset Nod 32 ile taratman.

    murat murat (12492)
    2 yıl önce cevaplandı

      Trva atı boyle bir virüsün olması mümkünmü eger varsa ben şuan izleniyorumdur cok endişelendim şuan ben nasıl yok ede bilirm ben bunu

      kullanici69038 kullanici69038 (1)
      2 yıl önce cevaplandı

      • Eger telefonunuzda virus varsla ne yapmaniz gerektigi “yukaridaki cevapta” yazilmis, telefonunuzdaki Play Store veya AppStore uygulamasina girin ve Dr.web uygulamasini yukleyin. O uygulama ile tarama yapin ve tamamen emin olmak icin telefonunuzu bilgisayara baglayip bilgisayara Eset Nod32 veya Kaspersky gibi programları yukleyip telefonu oradan da taratabilirsiniz. xbedirhanx 2 yıl önce

      Gerçekten söylüyorum ki aynı durumu bende yaşadım ne yazık ki.

      lucas77 lucas77 (199)
      2 yıl önce cevaplandı

        Ben zaten taratm hicbir sorun teşkil etmiyor endişeliyim anlamıyorum nasl olur bu

        kullanici906536 kullanici906536 (1)
        2 yıl önce cevaplandı

          Telefonunda muhtemelen casus yazılım var. Virüs programlar bir şey bulamıyorsa antivirüs programlarının tespit edemediği bir yazılımdır. Telefonu sıfırla sorun devam ediyorsa ve virüs programları da  bir şey bulamıyorsa o zaman yapman gereken şey şu:

          Telefonuna fabrika rom kurduracaksın. Demek ki telefonunda antivirüslerin tespit edemediği, henüz imzasını tanıyamadığı bir casus yazılım var. Bundan da kurtulmanın tek yolu temiz rom kurdurmak.

          hakan hakan (15394)