Instagram telif başvurusunda bulunmak

Merhaba,

Benim gönderilerim instagram'da paylaşılıyor (çalınıyor) ve telif atmak istiyorum. Nasıl telif başvurusunda bulunabilirim?

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram telif hakkı ihlali başvurusu nasıl yapılır?

    1 - https://help.instagram.com/contact/552695131608132 adresine gidin.

    2 -

    3 - Burayı seçtikten sonra, "Telif hakkı şikayetimle devam et" seçeneğini işaretleyin.

    4 - Buradan sonra sizden iletişim bilgilerinizi, telif hakkının kime ait olduğunu (müvekkiliniz, kuruluşunuz) eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun. Tüm bunları yaptıktan sonra eğer başvurunuz olumlu sonuçlanırsa şikayet edilen kullanıcıya adınız, e-posta adresiniz ve telif hakkı ihlali açıklaması gönderilir.

    toprak34 toprak34 (2026)