Instagram veri indirme nedir? Instagram veri indirme nasıl yapılır?

Instagram veri indirme ne işe yarar?

Instagram veri indirme nasıl yapılır?

Instagram veri indirme nedir?

Hangi Instagram verilerimi indirebilirim?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram'a veri indirme özelliği geldi. Instagram veri indirme özelliği, özetle hesabımızdaki var olan bütün verileri indirebilmemizi sağlıyor.

    Instagram veri indirme aracı ile ne tür veriler indirebilirim?

    Veri indirme aracını kullanarak Instagram hesabınızda paylaştığınız gönderileri (fotoğraflar ve videolar), paylaştığınız hikayeleri, mesajlarınızda gönderdiğiniz ve aldığınız fotoğraf/videoları, profil resminizi indirebilirsiniz. Ayrıca profilinizle alakalı diğer ayarları da .json uzantılı dosyalar halinde indirebilirsiniz.

    Instagram veri indirme nasıl yapılır?

    1. Öncelikle bu linke tıklayarak Instagram veri indirme sayfasına gidin: https://www.instagram.com/download/request/
    2. Hesabınızda oturum açmanızı isterse açın.
    3. Oturum açtıktan sonra gelen ekrandan e-posta adresinizi yazın ve Gönder butonuna tıklayın.
    4. Uyarıda 48 saat sürebilir diyor ama, hesabımda kayıtlı olan e-posta adresine 1 saat içinde bir zip arşivi olarak verilerim geldi. Sizin hesabınızın büyüklüğüne göre elbette bu süre değişebilir.

    İnen Instagram verilerimi nasıl görüntüleyebilirim?

    Veri indirme aracı, hesabımızdaki verileri bir zip arşivi olarak e-posta hesabımıza gönderiyor. Asıl veriler o gelen zip arşivinin içinde yer alıyor. Bu bağlamda WinRAR gibi bir arşiv çıkartıcı yazılımını kullanarak önce zip arşivini bir yere çıkartmalısınız.

    Eğer telefonunuzdan açacaksanız da Android'de rar ve zip dosyaları nasıl açılır? konusundan bilgi alabilirsiniz.

    Instagram veri indirme aracı ile sildiğim fotoğrafları, videoları veya mesajları indirebilir miyim?

    Hayır. Sildiğimiz verileri indiremiyoruz. Sadece o an var olan verileri indirebiliyoruz.

    omercik omercik (9418)