Instagram veri tasarrufu nasıl yapılır?

İnstagrama mobil veriyle giriş yapıyorum. Bu yüzden veri tasarrufu yapmam gerekiyor. Hücresel veri ayarları instagramda kaldırılmış galiba ayarlarda göremedim. Nerden ulaşabilirim buna?

rzgr rzgr (17)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu sorunun çözümünü biliyorum instagram üzerinden'de yapılıyor altdaki adımları izleyerek sorununun çözümüne ulaşa bilirsin

    1. İlk olarak instagram'ı aç
    2. Ardından profilin'e gir yani insan resmi olan şeye tıkla.
    3. Tıkladıkdan sonra sağ üst tarafta 3 çizgi var ona tıkla.
    4. Ona tıkladıkdan sonra ayarlara gir ve Hesap'a tıkla ve ardından hücresel veri ayarları'na tıkla. Orada veri tasarrufu var ona tıkladığında veri tasarrufu aktif olacaktır
    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Resimleri sonra eklerim telefon şarjda :) @rzgr darkcrak 4 yıl önce
    • Dostum onu yaptım da işe yaramadı yine videolar otomatik yükleniyor rzgr 4 yıl önce

    Yeni Instagram uygulamasında videoların otomatik oynatılmasını engelleme seçeneği yok.

    Ama aşağıdaki ayarı yaparak video kalitesini düşürebilir ve yüklenmesini engelleyebilirsin

    Instagram video kalitesini düşürme ve veri tasarrufu

    Instagram Ayarlar > Hesap > Hücresel Veri kullanımı Daha az veri kullan altında Veri Tasarrufu seçeneğini aç. Ayarlarında Yüksek çözünürlüklü Medya seçeneğini sadece WiFi olarak da ayarlamalısın.

    Bunu yaptığında Hücresel veri ile videolar indirilmez ve oynatılmaz.

    Not: test ettim dediğin gibi videoların yüklenmesini engellemiyor ya da en ben daha önceden yüklenmiş videoları görüyorum. Instagram uygulamasında bir hata olabilir.

    hakan hakan (15409)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Aynen hocam, yok eskiden yüklenenler değildir çünkü keşfetti yenileyince de otomatik yüklüyor. rzgr 4 yıl önce