Instagram videoların otomatik açılmasını kapatma

Instagram'da videoların otomatik olarak açılması nasıl engellenir?

Instagram'da videoların kendiliğinden yüklenip açılması nasıl kapatılır?

damlakoc damlakoc (1391)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Son dönemlerin popüler uygulaması Instagram pek çok kullanıcı için vazgeçilmez olmuş durumda. Günün her saati ve her yerde kullanıcısı bulunan instagram kullanıcılar için oldukça önemli bir özelliği eklemiş.

    Instagram'da Anasayfanızda veya Keşfet bölümünde karşınıza çıkan videoların otomatik olarak açılmasını istemeyebiliyoruz. Mobil veri üzerinden internet kullanırken videoların açılmasını engellyebilirsiniz.

    Kendiliğinden açılan videolar, izlemek istemediğimiz videolar için de internet harcamamızı sağlıyor.Bu durum oldukça rahatsız edici olabiliyor.

    Instagram'da videoların otomatik olarak açılması nasıl engellenir?

    Instagram hesabınızda mobil veri üzerinden internete bağlıyken videoların otomatik olarak açılmasını engellemek için aşağıdaki adımları uygulayın.

    1. Instagram hesabınıza girin. Profil bölümünü açın.

    2. Profil bölümünde sağ üst köşede bulunan üç nokta ikonu ile Ayarlar'a girin.

    3. Ayarlar kısmında Video başlığını bulun.

    4. Bu kısımda bulunan seçeneklerden Sadece Wifi seçeneğini seçin.

    Bu adımlardan sonra mobil veri kullanırken Instagram'daki videolar otomatik olarak açılmayacaktır.

    damlakoc damlakoc (1391)