Instagram yakın arkadaşlar özelliği nedir, nasıl kullanılır?

Instagram'a gelen yakın arkadaş özelliği nedir, ne işe yarıyor?

Instagram'da yakın arkadaş özelliği nasıl kullanılır? Yakın arkadaş listesine bir kişiyi nasıl eklerim?

Instagram yakın arkadaş listesine eklediğim ve çıkardığımi kişilerin bundan haberi olur mu?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram yakın arkadaşlar özelliği nedir?

    Instagram'a yeni gelen yakın arkadaşlar özelliği, sadece belirli kişilerle hikayelerinizi paylaşabilmenizi sağlıyor. Bunu WhatsApp'taki "durumları sadece şu kişilerle paylaş" özelliği gibi düşünebilirsiniz. Nasıl ki WhatsApp'ta "sadece şu kişilerle paylaş" listesine eklediğimiz kişiler bizim durumlarımızı görebiliyorsa; işte Instagram'da da yalnızca yakın arkadaşlar listesine eklediğiniz kişilerin hikayenizi görmesini sağlayabiliyorsunuz.

    Yakın arkadaş özelliği aslında basitçe bu şekilde. Başka bir espirisi yok.

    Instagram yakın arkadaşlar listesine kişi nasıl eklenir?

    Listeye kişi eklemek ve çıkarmak çok basittir.

    1. Adım: Instagram profil ayarlarınıza girin.

    instagram profil ayarları

    2. Adım: Buradaki "Yakın Arkadaşlar" bölümüne tıklayın.

    instagram yakın arkadaşlar

    3. Adım: Şimdi yakın arkadaş listeniz açılacak. Burada ister Instagram'ın önerdiği kişileri ekleyebilirsiniz, isterseniz de üst kısımdaki arama bölümünden istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazıp onu ekleyebilirsiniz. Eklemek istediğiniz kişiyi bulun ve yeşil "Ekle" butonuna dokunun, mantık bu.

    instagram yakın arkadaş ekleme

    4. Adım: Yakın arkadaş listenize eklediğiniz kişiyi çıkarmak için de onun yanındaki "Kaldır" butonuna dokunmanız yeterli.

    instagram yakın arkadaş kaldırma

    Instagram yakın arkadaşlar listeme eklediğim ve çıkardığım kişilere bildirim gider mi?

    Hayır gitmez. Bu listeye bir kişiyi eklediğiniz zaman ona "x kişisi seni yakın arkadaşlar listesine ekledi" diye bildirim gitmez.

    Instagram'ın yakın arkadaşlar özelliğiyle alakalı diğer soruların cevaplarına aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

    Instagram hikayemi sadece yakın arkadaş listemle nasıl paylaşırım?

    Instagram'da birinin beni yakın arkadaş listesine eklediğini nasıl anlarım?

    Instagram hikayelerde yeşil çizgi nedir?

    omercik omercik (9418)