İnstagram yeni hesap açınca virüs kalkar mı?

Eski hesabımda izinli uygulamalarda birşey olmamasına rağmen etiket ve dm bildirisi alıyordum. Şuan yeni açtım bu işlem kendini tekrarlar mı?

Kullanıcı adı, sifre, eposta ve tel numarası degistirdim. Telefonu da sıfırladım.

demetcr demetcr (21)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    "Kullanıcı adı, sifre, eposta ve tel numarası degistirdim. Telefonu da sıfırladım." demişsiniz artık telefonda virüse dair hiç bir şey kalmamış demektir. Güvenle kullanabilirsiniz.

    Ek:

    Telefonu sıfırladığınızda ilk kurulum ekranında yedekten geri yüklemeyin. Yeni telefon olarak başlatın.  Pek çok arkadaş bu hatayı yapıyor. Telefonu sıfırlıyor ama sıfırlamadan sonra uygulama ve verileri geri yükleme seçeneği ile telefonu yeniden kuruyorlar. Bu da eski yüklü uyguma ve verilerin geri yüklenmesine sebep oluyor. Telefonda zararlı yazılım varsa o da geri yükleniyor. Telefonu kurarken, ilk açılışta size seçenek sunar, iTunes, iCloud yedeklerini yükle veya yeni iPhone olarak ayarla.

    Siz yeni bir iPhone olarak ayarlamalısınız.

    alattin alattin (16984)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Merhaba. Ben yeni instagram açtım eski hesabımı silip. Telefon numaramı ve epostamı değiştirdim, kullanıcı adımı bile. Fakat dm yoluyla aynı tarz hesaplar bana mesaj atıyor. Lütfen bu durumun bir çözümü yok mu? Nasıl kurtulabilirim? Ben artık uğraşmaktan yoruldum hibçir şeye tıklamıyorum bile demetcr 5 yıl önce
    • @demetcr uzmanimnet instagram hesabına bir kaç ekran görüntüsü yollayın. Ne tür mesajlar geliyor, hangi hesaplardan geliyor. Araştıralım. alattin 5 yıl önce
    • +18mesajlar ve link yolluyorlar. Dünde Hi, how are you? yazdı biri uygunsuz bir profil fotografı vardı. demetcr 5 yıl önce
    • @alattin demetcr 5 yıl önce
    • @demetcr Telefonu sıfırlayıp, yeni hat almışsın. Neredeyse her şey yeni. Gözden kaçırdığın bir şey olmalı. Bu hiç mantıklı değil. Telefonun markası modeli nedir? alattin 5 yıl önce
    • @demetcr cevabıma ek yapıyorum. alattin 5 yıl önce

    Tekrarlamaz merak etme. Telefonuna profilime bakanlar, takipten çıkanları görme, beğeni-takip hilesi vs. bu tarz uygulamalar yüklememeye özen göstermelisin. Herhangi bir sorun olmaz.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      @alattin iphone6

      demetcr demetcr (21)
      5 yıl önce cevaplandı

      • @alattin Merhaba ben zaten dediginiz gibi yeni bir iphone olarak ayarladım ama malum durum.. Artık yapacagım bir sey kalmadı sanırım. Cevabınız icin tesekkür ederim demetcr 5 yıl önce
      • @demetcr bahsettiğiniz şeyleri yaptıysanız teknik olarak telefonda virüs ya da virüsünün kalması imkansız. Mutlaka atladığınız bir şey var. Kolay gelsin. alattin 5 yıl önce
      • yemeksepeti ve aliexpress hesaplarıma giriş yaptım acaba ordaki eposta adresimden kaynaklı bir sorun mudur? sonucta sıfırladıgım telefondan giriş yaptım ve tekrar sıfırlasam eski hesabıma baglı olmayan uygulamaları indirmesem sorun düzelirmi? @alattin demetcr 5 yıl önce
      • @demetcr bahsettiğiniz siteler ile instagram arasında hiç bir bağlantı yok. Siz teknik konularda bilgi sahibi birisinden yakın destek alırsanız iyi olur. Telefon numaranızı değiştirdiniz (ki gerekli değildi), kullanıcı adı değiştirdiniz, şifre değiştirdiniz, telefonu sıfırladınız yine sorun devam ediyor. Sıralama şu şekilde olmalıydı: önce telefonu sıfırla sonra yeni hesap aç. Eğer siz telefonu sıfırlamadan yeni hesap açtıysanız , zararlı yazılımdan kurtulmadan şifrenizi değiştirdiyseniz yeni hesap bilgileriniz yine başkalarının eline geçmiştir. Telefonu sıfırlayın. Sonra yeni hesap açın. Telefonu yeni iPhone olarak ayarlayın. Bunu yaptığınızda instagram hesabınızla ilgili sorun yaşamamız mümkün değil. alattin 5 yıl önce
      • @alattin Cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben önce telefonumu sıfırladım (yeni bir iphone olarak) daha sonra yeni hattımı taktım ve o şekilde hesap açtım. Kullanıcı adım benzer ama farklı yaptım mesela soyadımı kullanmadım. Ve eski hesabımda sürekli etiketleniyordum sayfalara sadece 1 kez dm aldım. Şuanki hesabımda hiç etiketlenme durumu yaşamadım sadece 3 kez belirli aralıklarla dm'den mesaj aldım. Bazıları yeni hesap olduğu için atıyorlardır tesadüf dediler. Sizce öylemidir? Ve şuan bilgisayarım virüslü olabilir. İp adresimi almış olabilirler mi? Ama pc üzerinden instagrama giriş yapmadım hiç şuanki hesabımda. İlgili yorumunuz icin tekrar teşekkür ederim demetcr 5 yıl önce
      • @demetcr gelen mesajlar Spam olabilir. Yani rastgele seçilmiş hesaplara gönderilen mesajlar olabilir. Bu telefonunuzda virüs var anlamına gelmez. Pc üzerinden instagrama giriş yapmadıysanız, pc de virüs olsa bile instagram hesabınız etkilenmez. Ip adresinizi alsalar bile bir şey olmaz Ip adresi. Ip adresi üzerinden bir şey yapamazlar. Ip adresi de sürekli değişen bir şeydir. alattin 5 yıl önce
      • Spam mesajları büyük ihtimal. Hep devam edermi ve zararı olur mu hesabıma? Bu arada tekrar sagolun cok yardımcı oldunuz biraz fazla soru sordum. @alattin demetcr 5 yıl önce
      • @demetcr yardım için buradayız. Sürekli devam etmez. Instagram da zaten süreki yeni önlemler alıyor. Bir zaman sonra kesilir bu mesajlar. alattin 5 yıl önce
      • @alattin Tamam o zaman. Teşekkürler yardımlarınız için, iyi günler. demetcr 5 yıl önce