Instagram2go virüsü nasıl kaldırılır?

Merhaba,

Bilgisayarıma Instagram2go virüsü bulaştı nasıl kaldırabilirim?

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram2go nedir? Nasıl bulaşır?

    Instagram2go, herhangi bir crack oyun-program sitelerinde "indir" butonu reklamlarından sizi bir sayfaya yönlendirir ve o sayfadaki dosyayı indirmenizi sağlar. Instagram2go, size sahte bir Instagram sayfası açar. Ve bizden gizlenerek yaptığı şey ise, node.js ile uzak sitelere bağlanıp sizi izlemesidir. Instagram2go bir PUP (Potansiyel istenmeyen yazılım) olarak sınıflandırılır.

    Instagram2go nasıl temizlenir?

    1. Bu adresten Malwarebytes programını indirin.
    2. Malwarebytes programını açın.
    3. "Settings" e tıklayın.malwarebytes
    4. Üst kısımdan Protection seçeneğini seçip "Scan rootkits"i açık hale getirin.malwarebytes protection
    5. Sonra yandaki Scan kısmına gelip "Threat Scan"i seçin ve bilgisayarınızı taramaya başlayın.
    6. Tarama bittikten sonra, çıkan öğeleri karantina altına alıp silebilirsiniz.
    7. Bu linkten AdwCleaner indirin.
    8. AdwCleaner'ı çalıştırın.
    9. Scan butonuna basın ve taramayı çalıştırın.adwcleaner
    10. Denetim Masasına girin ve ardından Program ekle-kaldır'a girin.
    11. Instagram2go - Instagram for Desktop  gibi bir uygulama görürseniz kaldırın.
    12. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Kaynak: BleepingComputer

    toprak34 toprak34 (2026)