İnstagramda istediğim kullanıcı adını alabilir miyim?

instagramda bir kullanıcı adı var. Sahibi artık kullanmıyor.  Uzun zamandır paylaşım yapmıyor. Kullanmadığından ve hesabın aktif olmadığından eminim. Bu instagram kullanıcı adını alabilir miyim?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Hayır alamazsın, o kullanıcı adının bir sahibi var.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

      Maalesef alamazsın. Instagram o kullanıcıyı silmeden kullanıcı adı boşa çıkmaz. Hesabın kullanılıyor ya da kullanılmıyor olması önemli değil.  Instagram buna bakmıyor.  Instagram aktif olmayan kullanıcı adını almanın bir yolu yok.

      instagram zaman zaman kullanılmayan hesapları siliyor. Fakat bunun düzenli bir zamanı yok. Yani 1 sene kullanılmazsa silinir gibi bir kuralı yok. Hesap sahibinin iletişim bilgilerine ulaşmayı deneyebilirsin. Belki başka bir sosyal medya hesabını bulur ve ona erişirsen belki instagram hesabını satın alabilirsin.

      alattin alattin (16984)