İnstagramda takip edilen kişi sayısının düşme nedeni nedir?

Takip ettiğim kişi sayısı 2 dakika içinde 3 kişi birden azaldı ve değişmiyor. Sebebi spam yemiş olmam mı?

Not: spamlık bir şey yapmadım fakat beni sikayet eden fake hesaplar var bilerek

demetcr demetcr (21)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Spam ile takipçi sayısı düşmez. Buna dair hiç bir bilgi yok. Takip edenler takibi bırakmış olabilir. Bir de takipçi sayısındaki 2-3 kişilik artış, oynamalar normal kabul edilebilir. Bunun sebebi şu. Instagram, youtube gibi uygulamalar binlerce sunucu kullanır. Bilgi bu sunucularda dağınık bulunur.  Takipçi sayısındaki artış veya azalış tüm sunuculara anında yansımayabilir. Örneğin  Avrupa sunucularından birinde takipçi sayınız 100,  başka bir sunucuda 99 olabilir. Bu zamanla normale döner. Ama takipçi azalmasının spamla bir ilgisi yok.

    hakan hakan (15409)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkür ederim. Senelerdir kullanıyorum fakat ilk defa böyle bir sorunla karşılaştım kimse takipten çıkmadıgı halde takip ettiklerim ve takipcilerim bir anda 4-5 kişi azalıyor birkaç gün sonra 4-5 kişi tekrar artmış gözüküyor. Yani sadece rakam olarak degisiyor bu düzelir mi zamanla? sunucu hatasıdır heralde siz daha iyi bilirsiniz @hakan demetcr 4 yıl önce
    • @demetcr dediğin gibi bir kaç gün sonra normale dönüyorsa bu tamamen sunucu hatasıdır. Zamanla normale döner ama tekrar da yaşayabilirsin. Bunu böyle kabul etmen gerekiyor. hakan 4 yıl önce

    Hesaplarını dondurmuş olabilirler

    misty misty (556)