İnstagramda Takip-Takipçi sayısı kendiliğinden artıp azalıyor?

Takipçilerimden ve takip ettiklerimden 3 kişi sürekli artıp azalıyor. Birileriyle takipleştim mesela artması gerekirken 3 kişi azaldı takipçilerimden aynı zamanda takip ettiklerimden 2 haftadır böyle oluyor. Bot hesapları takip etmiyorum sadece arkadaşlarım ekli.  Sebebi instagram hatası mıdır? Spamla alakalı mıdır

Not: Takip-takipçiler aynı degişme yok sadece rakamsal olarak azalmış gözüküyor

demetcr demetcr (21)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kardeşim Şimdi bu İnstagram olayı biraz karışık yapıda.

    Ama kısaca sana anlatayım. Seni takip edenler yüksek ihtimal bottur ve log olarak takip ettiğini atmıştır. Yani ekran da kalmıştır. Ama seni takip isteğinden çıkmış ya da hesap kapatılmıştır. İnstagram zaman zaman ekran da kalan Logların temizlikleriyle  uğraşıyor. Bu aralar güvenlik düzeylerini arttırmakla ilgilenmektedirler. Sen instagrama şikayet ve öneri olarak bildir onlar hesabını incelemeye alacaklardır. Biraz zaman alacak bekleyeceksin.

    huseyinkkamer huseyinkkamer (77)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Ama bende sadece arkadaşlarım ekli demek istediğim de o zaten. Beni sikayet etmişti 1 ay once biri. Acaba ondan dolayı mı böyle oldu? Veya hesaplarını dondurdular falan diyemi @huseyinkkamer demetcr 4 yıl önce
    • Bir de soracağım şey haksız yere şikayet edilen hesaplar kapanır mı? teşekkürler.@huseyinkkamer demetcr 4 yıl önce
    • Merhaba @demetcr evet kapanır. Benim instagram hesabım vardı yüklü takipçilerim de vardı. Yoğun şikayet üzerine kapandı. Tavsiyem önemli değilse yeni instagram açman . :) :) huseyinkkamer 4 yıl önce
    • 2 kisinin fake hesap açıp ve kendı hesaplarından etmesıylede kapanır mı? bu zaten yeni hesabım açalı 3 ay oluyor tekrar açmak istemedim. @huseyinkkamer demetcr 4 yıl önce