Installer: Wrapper.CreateFile failed with error 123 hatası

Windows 7 işletim sistemine Java kurmak istiyorum. Online indirmek istediğimde hata verdi. Ben de offline yükleyeyim dedim. Bu sefer de aşağıdaki gibi hata veriyor:

Error

Installer: Wrapper.CreateFile failed with error 123: Dosya adı, dizin adı veya birim etiketi sözdizimi hatalı.

Java yüklerken Bu Dosya adı, dizin adı veya birim etiketi sözdizimi hatalı gibi bir hata vermesinin sebebi ne olabilir?

ahmetyildiz ahmetyildiz (61)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Installer: Wrapper.CreateFile failed with error 123: Dosya adı, dizin adı veya birim etiketi sözdizimi hatalı. hatasının bir kaç sebi olabilir. Bunları sırası ile yazacağım kontrol sırası ile kontrol edersiniz.

    1. Offline java kurulum dosyasını sağ tuş ile tıklayın ve yönetici olarak çalıştırı seçin. Eğer yetkilendirme ile ilgili bir sorun ise bu şekilde çözülecektir. Çözüm olmazsa diğer aşamalara geçin.
    2. Bilgisayara oturum açtığınız kullanıcı adında Türkçe karakter var mı? Kontrol edin örnegin kullanıcınız "AhmetYıldız" şeklinde Türkçe karakter barındırıyorsa başka bir kullanıcı açın ve o kullancı hesabı üzerinden Java yüklemeyi deneyin.
    3.  %HOMEPATH%/AppData/LocalLow  klasörüne yazma yetkiniz var mı kontrol edin. Eğer bu klasöre yazma yetkiniz yoksa hata alırsınız.
    4. C:\Users\[KullanıcıAdı]\appdata\LocalLow\ klasörüne  bir alt klasör açmyı deneyin eğer açamıyorsanız yetkini yok demektir. Kullanıcıya yetki vermelisiniz.
    hakan hakan (15424)
    10 yıl önce cevaplandı

      Hocam kurmanızda engelleyen dosyalar var Java Klasörünü silmeniz geremekte aşagıdaki yolu bulup dosyayı silip tekrar yukleme yapin. C: \ Kullanıcılar \ " Bilgisayar Adı "\ AppData \ LocalLow \Sun \ Java. Eger Appdatayı görmezseniz gizli klasörleri etkinleştirin.

      void void (1)