InsydeH20 UEFI bios güncellenirken bilgisayar kapandı ve açılmıyor çözüm nedir?

Merhabalar. HP Pavilion Dv6-2130et dizüstü bilgisayarıma BIOS güncelleştirmesi yaparken aniden kendi kendine kapandı ve açılmıyor. InsydeH20 UEFI BIOS varmış içinde. Her yöntemi denedim ama işe yaramadı. Boş bir USB diske bios .rom dosyasını kopyaladım. Sonra bu dosyayı ".FD, .bin, .rom" gibi dosya uzantılarıyla da denedim ama olmadı. Dosyayı bilgisayara ait HP'nin sitesinden indirdiğim dosya ile deniyorum ama yine de olmuyor. Sizce çözümü nedir?

mirac240 mirac240 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    bios güncelemesi çok cidiyi bir iştir elektirik kesintisi veya  yanlış yapılan bir işlem direk olarak anakartı etkiler bilgisayarınızın açılmamasına sebep olur evet size anakartınız değişecek diyeceklerdir muhtemelen servisler bu işi kart değişmedende yapıyorlar

    servise göndermeniz gerekebilir serviz yeniden bios yükleyebilir

    candan candan (4301)