Intel Celeron alınır mı?

Intel(r) Celeron (R) CPU 2080@2..16 GHz 2..16 GHz

Bu işlemci iyi midir? Ben sadece bunu öğrenmek istiyorum.

Intel Celeron işlemci alınır mı?

Celeron alınır mı?

kullanici994177 kullanici994177 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Celeron işlemci iyidir diyemem. Yani daha iyilerini alabilirsin. Bütçen düşükse eğer i3 7100 gibi bir işlemci alabilirsin. Ya da Pentium G4600 da iyidir.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      i7 > i5 > i3 > Celeron gibi basit bir sıralama yapayım. Bütçen neye elveriyorsa onu almalısın elbette ama imkanın varsa i serisi bir işlemci daha iyi olur.

      Celeron daha basit işlemler için düşünülmüş, düşük performanslı bir işlemcidir. Haliyle fiyatı da daha uygundur. Celeron giriş seviyesi laptoplar için tasarlanmış ucuz işlemcidir. Word'de yazı yazma veya internette gezinmek için idealdir.

      i serisi işlemciler daha güçlü, hızlı işlemcilerdir.

      murat murat (12492)