intel celeron, pentium amd A4 hangisi daha iyi

Ucuz sadece internete girmek ve film seyretmek için bir laptop arıyorum intel celeron, pentium ve amd A4 , A6 işlemcili laptopların fiyatları ucuz ve fiyat olarak birbirine yakın bu işlemcilerden hangisi daha iyi arasındaki farklar nelerdir ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

chipset chipset (11)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Intel tarafından bakacak olursak, Celeron ve Pentium arasındaki genel fark önbellek konusundadır. Pentium işlemciler daha fazla önbelleğe sahip olduğu için, size Intel için tercihinizi Pentium işlemcilerden yana kullanmanızı öneririm.

    AMD tarafından bakacak olursak, A4 işlemciler 2 çekirdeklidir, A6 işlemciler ise 3 ve 4 çekirdekli modellere sahiptir. Ayrıca A6 işlemciler daha iyi bir grafik işlemcisine sahiptir. Kısaca, AMD için tercihinizi A6'dan yana kullanmanızı öneririm.

    Intel ve AMD arasında ise en belirgin farklardan biri Intel işlemciler işlemci gücü açısından daha başarılıyken, AMD işlemciler grafiksel işlemler açısından daha başarılıdır. Sizin sadece internette dolaşmak ve film izlemek için bir Laptop aradığınızı göz önüne alınca, size işlemci gücü ön planda bir işlemci lazım olduğundan Pentium işlemci almanız daha mantıklıdır.

    utkubayat utkubayat (885)