intel celeron, pentium amd A4 hangisi daha iyi

0

Ucuz sadece internete girmek ve film seyretmek için bir laptop arıyorum intel celeron, pentium ve amd A4 , A6 işlemcili laptopların fiyatları ucuz ve fiyat olarak birbirine yakın bu işlemcilerden hangisi daha iyi arasındaki farklar nelerdir ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

chipset chipset (11)
5 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap


0

Intel tarafından bakacak olursak, Celeron ve Pentium arasındaki genel fark önbellek konusundadır. Pentium işlemciler daha fazla önbelleğe sahip olduğu için, size Intel için tercihinizi Pentium işlemcilerden yana kullanmanızı öneririm.

AMD tarafından bakacak olursak, A4 işlemciler 2 çekirdeklidir, A6 işlemciler ise 3 ve 4 çekirdekli modellere sahiptir. Ayrıca A6 işlemciler daha iyi bir grafik işlemcisine sahiptir. Kısaca, AMD için tercihinizi A6'dan yana kullanmanızı öneririm.

Intel ve AMD arasında ise en belirgin farklardan biri Intel işlemciler işlemci gücü açısından daha başarılıyken, AMD işlemciler grafiksel işlemler açısından daha başarılıdır. Sizin sadece internette dolaşmak ve film izlemek için bir Laptop aradığınızı göz önüne alınca, size işlemci gücü ön planda bir işlemci lazım olduğundan Pentium işlemci almanız daha mantıklıdır.

utkubayat utkubayat (875)
5 yıl önce cevaplandı

üyelik gerektirir

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol