Intel Core Duo 2 vs. Intel Pentium; Hangisi daha iyi?

Bilgisayarıma işlemci alıcam ben de bir core duo 2 var bide pentium doual core var hangisi daha iyi acaba ikisi de bilgisayarıma uyuyor ama hangisi iyi bilemiyorum.

winxp winxp (17)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    bunların serisi var mesela intel core2 duo E4500, intel Pentium G4560 ikisi'de oluyor diye birşey olmaz soketleri farklı olabilir anakart modelini ve işlemci için bütçeni söylersen sana alabileceğin en iyi işlemciyi önerebilirim. Örneğin E4500 ile G4560 soketleri farklı, E4500 LGA 775, G4560 LGA 1151.

    Not : ikisininde serisini söylemen lazım.

    ,

    İşlemcinin üzerinde böyle yazar "i5 650, G5460, i5 7500" Gibi.

    infinity infinity (402)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Cevabınız için teşekkür ederim ama ben hangisi daha iyi onu öğrenmek istiyorum winxp 4 yıl önce
    • Bak işte bende onu diyorum eklemiş olduğum resimdeki kırmızı kutucukdaki yazıları söyle bana şu an'da hangisi iyi hangisi kötü söyleyemem zibilyon tane işlemci modeli var pentium ve core2 duo 'da @winxp infinity 4 yıl önce

    Intel Core 2 Duo  vs. Intel Pentium Dual Core benzer mimariye sahip işlemciler. Elbette model numaraları önemli ama genel olarak  Core 2 Duo daha fazla önbelleğe sahip ve daha yüksek saat hızına sahip olabiliyor.  tam model vermelisin ki net bir karşılaştırma yapılabilsin. Intel, Pentium Dual Core modellerini çıkartırken sadece Pentium modelinin bilinirliğinden faydalanmak istedi. Bir nevi pazarlama hamlesiydi.

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Bende bir core 2 duo var birde intel pentium dual core e5300 var hangisi daha iyi? @hakan winxp 3 yıl önce