Intel core i5 3.nesil işlemci almalı mıyım?

Dizüstü bilgisayarım için Intel i5 3.nesil işlemci alacağım (2.el) nelere dikkat etmeliyim veya almalı mıyım?

erenv erenv (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Dizüstü bilgisayarında işlemci değişmez. PC 'deki gibi değildir laptoplar.

    Dizüstü bilgiayarlarda işlemci anakarta yapışıktır. Soketli bir yapı yoktur. Bazı özel işlemlerle işlemci değişse de önerilen tavsiye edilen bir yolu yok.

    hakan hakan (15424)
    3 yıl önce cevaplandı

      Genelde laptoplarda işlemci değiştirilemez, anakarta gömülüdür ve çıkarılması mümkün değildir. Genel olarak her işlemciyi her anakarta takamazsın soket, chipset gibi etmenler devreye giriyor.

      hydra hydra (3800)