İntel core i5 6500 alınır mı?

İnternet üzerinden bilgisayar almak istiyorum işlemcisi intel core i5 6500 bu işlemciyi çok bilmiyorum sizce nasıl

oguzhanzbey oguzhanzbey (7)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bütçe ne kadar bilgisayar için? i5 6500 eski bir işlemci. Ne yapacağına bağlı iyi olup olmadığı.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

       intel core i5 6500 oldukça eski, 6. nesil bir işlemci.  Bu işlemciyi alırsan mesela buna Windows 11 yükleyemezsin.

      Şöyle düşün güncel bir i5 almak istersen şuanda 12.nesil işlemciler var. 6.Nesil işlemciler 2015 yılıda piyasaya çıktı. Yani 7 senelik bir işlemciden bahsediyoruz.

      7 senelik bir bilgisayarda artık çöp kategorisine girer. Paranı sakla. Biraz daha biriktirip daha güncel bir i3 filan al.

      murat murat (12492)