Intel Core i5 mi daha iyi yoksa i3 mü?

Bu işlemcilerden hangisi daha iyidir? Bilgi verir misiniz?

Intel Core i3 @ 2.93 GHz, 4 MB Cache

Intel Core i5 @ 2.54 GHz, 3 MB Cache

malgibiolan malgibiolan (307)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Cache ve hız frekanslarını karşılaştırdığımızda sanki bir dengede buluşuyorlar, eşit gibi oluyorlar ama bence yinede i5 tercih edilmelidir. Sınıf farkı daha önemli..

    Not: Belki fiyat değerlendirmeleride bu tercihte bir etkide bulunabilir.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz @farurhenho @ismailsarp hoclarım izoly m206 nasıl veya k201 veya bunun gübi güzel pc lazım her iş için ama önemlisi m206 nasıl malgibiolan 6 yıl önce
    • @temmuz Abi ama İntel Core-İ3 6. nesil işlemcilerin İ-7 işlemcileri (veya i-5, tam hatırlamıyorum) ile eşit olduğu söyleniyor. Bu ne kadar doğrudur? toprak34 6 yıl önce
    • Görüşlerimi belirtirken nesil farkınıda hesaba kattım @toprak34 Ama ben yine i5 tercih ederdim. Fakat bu görüşümün çok doğru olduğu iddiasındada değilim. Yanılıyorda olabilirim (İşlemciler hususunda fazla bilgi sahibi değilim). temmuz 6 yıl önce
    • Bununla alakalı @ismailsarp daha iyi bilir (Bilmediği hallerdede araştırmasını yapar ve bir sonuç elde eder). Bunu ona sormalısın @toprak34 :) temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz :) toprak34 6 yıl önce

    Bu çok genel bir soru, kesin bir cevap verebilmem çok zor olur. Senin ihtiyacına bağlı tamamen. Mesela render için alacaksan i5 olmalı tabiki, çünkü i5'in performansı daha fazla i3'e göre...

    Ama yok sisteminde orta seviye bir ekran kartı olacaksa ve onun için soruyorsan i3 işini görür. En azından Kaby Lake sınıfından olursa darboğaz yaşamassın

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      İşlemcilerin modelleri ile birlikte yazabilirseniz daha ayrıntılı cevap verebiliriz. Core i3 ün yeni nesil işlemcisi, Core i5 in eski nesil işlemcisinden birçok uygulamada daha hızlı olabilir.

      ismailsarp ismailsarp (6010)