Intel ekran kartı nasıl kaldırılır?

Selam   Laptopumda 2 tane erkan kartı var 1- intel hd 2-Nvidia   Şimdi ben intel hd kaldirmak istiyorum bu mumkunmu? yani surekli Nvidia ekran kartinin calismasini istiyorum masa ustunun filan yani herseyin kısacası intel hd kaldırmak istiyorum cevaplarinizi bekliyorum şimdiden teşşekurler    😍Seviliyorsunuz😍

necefov necefov (-1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    TABİ BÖYLE BİŞEY MÜMKÜN AYGITLARDAN GÖRÜNTÜ BAĞDAŞTIRICILARDINDAN İNTELİN HD Yİ DEVRE DIŞI BIRAKIP KALDIRIRSNAIZ TEK NİVİDEA ÇALIŞSACAKTIR AMA BAKIN NİVİDEDA AKTİFMİ DİYE ALLAH MUFASA EKRAN GELMEZ FORMAT ATMAK ZORUNDA KALIRSINIZ

    grows grows (1)
    5 yıl önce cevaplandı

    • tam olarak ne yapacagımı adım adım gosterirmisiniz? necefov 5 yıl önce
    • ayrıca intel hd devre dışı birakinca siyah ekran cikiyo sonra restard yapinca yine ayni hersey necefov 5 yıl önce
    • https://www.youtube.com/watch?v=y0Jj_D6QSgg BU LİKTEN BÜTÜN DEDİKLERİMİN ÖZETİDİR BURDAN BAKA BİLRİSİNİZ ! grows 5 yıl önce
    • https://www.youtube.com/watch?v=1XpatcsGQg8 BU VİDEODA VAR grows 5 yıl önce
    • İŞİNİZE YARADIMI ? grows 5 yıl önce

    Donanımsal olarak bunu yapamazsın. Sadece Intel ekran kartının sürücüsünü devre dışı bırakabilirsin. Yukarıdaki arkadaş detaylı anlatmamış. Ben anlatayım:

    1. Bilgisayarının arama kutusuna devmgmt.msc yazarak Aygıt Yöneticisi açılır.
    2. Aygıt Yöneticisinden, Görüntü bağdaştırıcıları altındaki Intel yazılı ekran sürücüsü bulunur. Bu, Intel ekran kartının sürücüsüdür.
    3. Bunun çalışmasını istemiyorsan, sağ tıklayıp "Devre dışı bırak" seçeneğine tıklarsın.

    Kaldır seçeneğine tıklama çünkü Windows onu otomatik olarak geri yükleyecek. Yani devre dışı bırakman çok daha mantıklı olacaktır.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • peki bi sorun cikmaz dimi? necefov 5 yıl önce
    • guvenlimi bu? necefov 5 yıl önce
    • Hayır herhangi bir sorun yaşayacağını sanmıyorum. Ama her ikisini de devre dışı bırakma. @necefov omercik 5 yıl önce
    • tamam şimdi denicem necefov 5 yıl önce
    • yaptim ama siyah ekran oluyo intel hd devre dışi birakinca peki simdi nolucak? necefov 5 yıl önce
    • yeniden baslatinca duzeliyo ama yine hersey ayni necefov 5 yıl önce
    • Kaldırdın mı devre dışı mı bıraktın? @necefov omercik 5 yıl önce
    • devre disi biraktim necefov 5 yıl önce
    • O zaman sıkıntı oluyormuş demekki. Intel ekran kartının sana ne zararı var? Neden devre dışı bırakma ihtiyacı duydun? omercik 5 yıl önce
    • devre disi biraktim siyah ekran oldu necefov 5 yıl önce
    • Demekki sıkıntı oluyormuş bunu anlamış oldun. omercik 5 yıl önce
    • aynen basqa cozumleriniz varmi peki yani desktop -u nasil nvidia ekran kartiyla calistira bilirim? necefov 5 yıl önce
    • Gerektiğinde NVIDIA ekran kartı devreye zaten girer. omercik 5 yıl önce
    • şimdi sorunum şu ben PHOENIX OS kullaniyorum yani android tabanli isletim sistemi ama bu sistem nvidia ile calismiyo intel hd le calisiyo buda performansa etki ediyor sorun şu iste intel hd kaldirirsam Nvidia ile calisir diye dusundum necefov 5 yıl önce
    • cevaplariniz bekliyorum necefov 5 yıl önce
    • NVIDIA desteği yoksa çalışmaz. Böyle düz manık olmaz. Basit değil o kadar bu işler. @necefov omercik 5 yıl önce
    • Nasıl Nvidia desteyi olmaz Mantiksiz bi yorum necefov 5 yıl önce
    • okadar Gelistiricisi var necefov 5 yıl önce
    • hem zaten sorunumuz bu diyil necefov 5 yıl önce
    • Çalışmadığına göre NVIDIA desteği yoktur. Ya da başka bir olayı vardır. Ben Phoenix OS'u bilmiyorum. @necefov omercik 5 yıl önce
    • ben windows 7 den intel hd kaldirmak istiyorum necefov 5 yıl önce
    • DDU ile kaldırmayı deneyebilirsin. https://uzmanim.net/soru/display-driver-uninstaller-ddu-nedir-nasil-kullanilir/63947 omercik 5 yıl önce
    • Zaten win 7 de ben yapmadigim surece oyunlar filan nvidia ile calismiyo nvidia denetim masasindan baslatiyorum ama bu istetim sistemi olduqu icin nasil nvidia ile baslatirim bilmiyorum oyuzdende size soruyorum necefov 5 yıl önce
    • Oyunları NVIDIA ekran kartı ile açma (videolu anlatım) https://www.youtube.com/watch?v=1XpatcsGQg8 @necefov omercik 5 yıl önce
    • Kardeşim oyunla ne alakasi var konuyu saptirmayalim lutfen necefov 5 yıl önce
    • İşletim sistemini NVIDIA ekran kartı ile açma diye bir şey yok. Bilgisayar, gerekli gördüğünde ikinci ekran kartını otomatik devreye sokar. @necefov omercik 5 yıl önce
    • tamam konu cok derinlesiyo en bastan sorcam -intel hd ekran kartini kullanilmaz hale getirmek istiyorum yani calismasin necefov 5 yıl önce
    • Laptopun içini aç, ekran kartı çipinin üzerine bir damla su damlat. En garanti yöntem bu! @necefov omercik 5 yıl önce
    • yok ben oyle demek istemedim yanlis anladin beni yani intel hd devre disi birakmak istiyorum bu kadar basit bir soru necefov 5 yıl önce
    • Devre dışı bıraktığında ekran siyah oldu dememiş miydin? Demekki devre dışı bırakmaman gerekiyormuş. omercik 5 yıl önce
    • nasi yani bu sorunun bi çaresi yokmu? necefov 5 yıl önce

    Arkadaşlar iyi niyetli olarak yardımcı olmaya çalışmış. Önerdikleri yöntem sürücüyü kaldırmak olmuş. Ama anladığım kadarıyla sen "ekran kartını kaldırmak" yerine aslında "ekran kartını tamamen devredışı bırakmak istiyorsun".

    Eğer anakartın destekliyorsa bilgisayarın BIOS'u üzerinden bunu yapabilirsin. Burada BIOS'un tümleşik ekran kartını disable etme özelliği olması lazım. Ama daha önce BIOS'e girmediysen nasıl girilir bilmiyorsan bilen birinden destek al. Yanlış bir iş yaparsın bilgisayarın açılmaz.

    hakan hakan (15394)